EN      FR     PR 

 

Share ا 

پنجشنبه, 17 اُكتبر 2019
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد. صفحه اصلی > صفحه اصلی > صفحه 2 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6325
 بازدید امروز : 299
 کل بازدید : 3713475
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
جهان تحصیل

نظرسنجی
نظر شما درباره محتویات وب سایت :

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

صفحه 2

پست اول / نوروز مبارک  NOWRUZ MOBARAK

1394


درود 

دوستان و بازديدكنندگان عزيز،  اين سري او ميدم ولي با ٣ موضوع : خلاصه ولي مفيد

1- شماره تماسي كه در وبسايت جهت برقرارري ارتباط با شما عزيزان در وبسايت نوشته شده، احتمالا چند روزي خاموش و يا در دسترس نباشد ، در صورتي پيغام و يا سؤال لطفا از طريق ايميل و يا ابزارهاي ديگر در ارتباط باشيد.

٢- در قبال خدماتي كه توسط تيم خدمدتان انجام ميشود ،كمي صبور و در تهيه مدارك زمان هاي معين شده را رعايت كنيد ،در صورت همكاري ما با شما،

نكته مهم: در صورتي كه متقاضي مدارك و پرونده خود را به دانشگاه توسط ما و يا خود  ارائه داده و يا دهد و براي سمستر معيني اقدام نمايد ، در صورت عدم ريجكتي پرونده از طرف دانشكاه به طور حتم پذيرش خواهد شد، و ديركرد هاي صدور و ارسال پذيرش معمول بوده و تا زمان ريجكتي پرونده بايستي صبر كرد. و يا در صورت عدم ريجكتي پرونده، ميبايست منتظر صدور و ارسال پذيرش باشند، لطفا در اين مورد دقت لازم را انجام دهيد .

٣- إفرادي كه بنا به درخواست دانشكاه نياز به گذراندن واحدهاي پيش نياز براي شروع مقطع تحصيلي بعدي دارند و يا نياز به دوره هاي زبان دانشكاه پيدا ميكنند ، به طور حتم قابليت پذيرش از دانشكاه و يا كشور. مورد نظر را دارند. ودر صورت تاخير در صدور و يا ارسال  پذيرش شان در سمستر مورد نظرشان ، ميبايست پذيرش خود را براي ترم تحصيلي بعدي دانشكاه دريافت كنند و تاخير در صدور پذيرش ، به معناي ريجكتي پرونده نميباشد( متقاضيان ارشد و دكتري )

در ضمن ، درگذشت خواننده دوست داشتني كشور مان ( مرتضي پاشايي عزيز) را به همه موسيقي دوستان تسليت عرض ميكنيم، و براي دوستداران ان جوان طلب ارامش را داريم.

جهان تحصيل


عيد فطر بر مدعيان صداقت،انسانيت و به همه شما دانشجويان و بازديدكنندگان عزيز، شاد باش باد


آن سلام نازنينم شد «هلو»****وآنچه گندم كاشتم ، روييد جو                                                  
تفاوت آشکار در برخورد سوئد و نروژ با دانشجویان ایرانی!

 

 

دست‌کم ده دانشجوی ایرانی‌تبار از تحصیلات عالی در نروژ محروم شده‌اند. دلیل این محرومیت، تحریم‌ علیه برنامه‌ی هسته‌ای ایران اعلام شده است. نروژ با استناد به این تحریم‌ها، تمامی رشته‌های فنی در سطح عالی را بر روی دانشجویان ایرانی بسته است این درحالی‌ست که سوئد چنین برداشتی از تحریم‌ها ندارد. مهتاب امامی که با خانواده خود در نروژ زندگی می‌کند، قصد داشت که در رشته مهندسی برق تحصیل کند، اما درخواست او به دلیل ایرانی بودنش رد شد.

 

ادامه : در نامه‌ای که مهتاب یکی از دانشجویان نروژ به آن اشاره می‌کند دانشگاه بوسکه‌رود نروژ نوشته است که :

-تمامی رشته‌های مهندسی و فنی در دانشگاه ما به دلیل تحریم‌های علیه ایران و کره‌شمالی، برروی شهروندان ایرانی بسته است.

آنچه مقامات نروژی بر آن تاکید می‌کنند، دستورالعملی‌ست از سوی اتحادیه اروپا که در آن آمده است که کشورهای عضو باید در انتقال دانش و فن‌آوری هسته‌ای به ایران و کره‌شمالی حساس باشند. این دستورالعمل تازه نیست و مربوط به سال ٢٠٠٧ است و نروژ هم عضو اتحادیه اروپا نیست .به نظر می‌رسد که دولت جدید و دست‌راستی این کشور، تفسیری بسیار سخت‌گیرانه از این دستورالعمل انجام داده و تمامی رشته‌های تحصیلی فنی در سطح عالی را مشمول این تحریم‌ها کرده است. دربین دانشجویان محروم شده، هستند کسانی که رشته‌های فیزیک، شیمی، مهندسی برق  یا متارلورژی را می‌خواندند. چندین نفر از درس خود را شروع کرده‌بودند اما از ادامه‌ی تحصیلات بازمانده‌اند.

دانشگاه فنی ان تی ان او در تروندهیم، بیشترین جواب منفی را برای دانشجویان ایرانی صادر کرده است. هیلده اسکیه مدیر بخش بین‌الملل این دانشگاه به ما گفت که این دستور از بالا آمده و آنها هیچ نقشی در محروم کردن دانشجویان ایرانی نداشته‌اند.

او اضافه کرد که دانشگاه آنها مایل به گرفتن دانشجو از تمام دنیاست اما اداره‌ی مهاجرت نروژ و وزارت خارجه، ویزای این دانشجویان را باطل کرده و از دست آنها نیز کاری بر نمی‌آید.

شرایط در سوئد چگونه است؟ سوئد نیز برای پذیرش دانشجویان ایرانی محدودیت‌هایی دارد اما این محدودیت تنها شاما یک رشته‌ی تحصیلی می‌شود. لوتا ریدبری مسئول بخش پذیرش دانشگاه فنی چالمرز در یوتبوری می‌گوید:

-ما تنها یک محدودیت داریم و آن هم رشته‌ی مهندسی هسته‌ای است که از متقاضیان می‌پرسیم که چه ملیتی دارند و دلیل آن هم دستورالعمل اتحادیه اروپاست. او در جواب سوال من که می‌پرسم آیا این تنها رشته‌ای‌ست که برروی دانشجویان ایرانی بسته‌ است؟ می‌گوید که همینطور است. 

اعتراض‌ها به رفتار دولت نروژ با دانشجویان ایرانی بسیار گسترده بوده است. یک گروه در فیس بوک که برای حمایت از این دانشجویان ایجاد شده در ظرف مدت کوتاهی بیش از دوهزار عضو گرفته است و نزدیک به هزارو پانصد نفر هم تاکنون طومار اعتراضی به دولت نروژ را امضا کرده‌اند. صدای اعتراض این دانشجویان به پارلمان نروژ هم رسیده و حزب چپ این کشور در نظر دارد که آنچه آنها تبعیض آشکار ملیتی می‌خوانند را به پارلمان بکشاند. این دانشجویان همگی، جزو نوابغ و مغزهای ایران هستند که طبق گزارش سازمان امنستی بین‌المللی در درون کشور ایران هم بسیار مورد تبعیض قرار می‌گیرند.  مهتاب امامی یکی از این دانشجویان است که برای من تعریف می‌کند که او هیچ ارتباطی با ایران ندارد و در نروژ زندگی می‌کند. او قصد داشت که از تحصیلات خود در بازار کار نروژ استفاده کند.

در گرامر همچنان سردرگمم *** مثل شاگرد كلاس دومم

سوئد(تیم دانشجویی جهان تحصیل)


 ماه رمضان در سوئد

   در این پست میخواهیم شما هموطنانی که برنامه مهاجرت به سوئد دارید رو با ماه رمضان در سوئد آشنا کنیم .

 

   پس ازدین  مسیحیت اسلام دومین دین در سوئد محسوب میشود.پانصد هزار نفر در سوئد مسلمان هستند که 300 هزار نفز سنی و 200 هزار نفر شیعه میباشند ،به غیر از سوئدی ها مسلمانان سوئد شامل  ملیتهای ایرانی،عرافی،لبنانی،و آفریقایی میباشند.

   استقبال از رمضان چگونه ؟ با نزدیک شدن ماه  رمضان، مسلمانان این کشور نسبت به اجرای دستورات اسلامی، دقت بیشتری پیدا می‏کنند. آنان با این آمادگی به استقبال این ماه مبارک می‏روند.

   استهلال ؟ اگرچه به علت هواي هميشه ابري و باراني سوئد، امكان استهلال سنتی برای مسلمانان این کشور وجود ندارد اما مراکز نجومی و دولتی این کشور، حلول ماه های جدید را رصد و اعلام مي‏كنند. برخی مسلمانان مهاجر هم ـ بسته به مذهب یا ملیتشان ـ از محاسبات نجومي كشورهاي عربستان، ايران و مصر تبعیت مي‏نمایند.

روزه‏ ی 20 ساعته ؟( یکی از مشکلات مسلمانان ساکن) امسال به علت تقارن ماه مبارک رمضان با فصل تابستان، روزها در سوئد به 20 ساعت می‏رسد که هر چه به طرف شمال (قطب) حرکت کنیم روزها طولانی تر می‏شود. این امر گرفتن رو.زه را طاقت‏فرسا می‏کند. البته اینو باید بگیم که در زمستان هم روزها تنها 4 ساعت است که تلافی این را درمی‏آورد!

مناطق بدون غروب در سوئد ؟ همه بجه هایی که در یوئد هستید این امر رو در سوئد میدونید که در بعضی از مناطق، روزهای بدون غروب هم وجود دارد. درباره نماز و روزه و اوقات شرعی این مناطق، دو نظر فقهی وجود دارد: 1. مطابق نظر برخی علمای شیعه، ساکنان این مناطق باید با توجه به افق نزدیک‏ترین منطقه ا‏ی دارای غروب، روزه‏ی خود را بگیرند و نماز خود را به جای آورند. 2. مطابق نظر گروه دیگری از علماء، مسلمانان این مناطق باید مطابق افق شهرهای متعارفی که شب و روز تقریبا مساوی دارند (مانند مکه و مدینه) عمل نمایند.

زمان افطار و سحر در سوئد؟ در سوئد، دانستن زمان دقیق سحر و مغرب به دلیل نوسان زیاد اوقات شرعی بین دو روز سخت و لازم است.حای شما به چند طریق میتوانید تشخیص دهید:

1. با استفاده از شبکه‏ جهانی جام جم. 2. با استفاده از برنامه شبکه‏ های ماهواره‏اي عربي.3. با استفاده از تعداد محدودی رادیوی فارسی یا عرب‏زبان که فقط در این ماه اقدام به پخش اذان می‏کنند.4. با استفاده از برگه اوقات شرعی که هر ماه توسط مساجد اسلامی برای تعداد کثیری از افراد پست می‏شود.

تغذیه؟ در ماه مبارک رمضان، غذاهای عربی فروش ویژه‏ای پیدا میکنند و مسلمانان سوئد از ملیت‏های مختلف، از غذاهای مخصوص عرب‏ها برای این ماه استفاده میکنند. در هنگام افطار، غذاهاي لذيذ و كلوچه‏هاي خوشمزه به همراه نوعي سوپ سبزيجات در رستوران‏هاي عربي مشتريان فراواناي دارد.

برنامه ‏های مرکز اسلامی در سوئد ؟ مرکز اسلامی امام علی (ع) در شهر استکهلم، نقطه تمرکز مراسم و تجمع شیعیان این کشور است. این مرکز در طول ماه مبارک رمضان هر شب برنامه‏ های ویژه‏ای ـ از جمله قرائت قرآن، سخنرانی، و قراعت دعای افتتاح ـ دارد.

یکی از برنامه‏های آینده این مرکز، همکاری رسانه‏ ای است. با توجه به آزادی و امکان پخش برنامه‏ های اسلامی از طريق تلويزيون‏های خصوصی و دولتی، مركز اسلامی سوئد درصدد است تا برنامه‏ های متنوع اسلامی توليد و از اين شبكه ها پخش نمايد.

شب قدر ؟ مساجد مسلمانان در شب قدر بسیار پررونق است. مسجد شیعیان استکهلم و مرکز امام علی (ع) در این شب‏ها، میزبان حدود 4 هزار نفر از مسلمان است که برای دعا و عبادت گرد هم می‏ایند.

نکته: اهل تسنن سوئد هم شب 27 ماه مبارک رمضان را شب قدر می‏گیرند.

مجالس خانگی چگونه است؟به غیر از استهلم، شیعیان و مسلمانان شهرهای دیگر هم مراسم شب قدر را برپا می‏کنند. اگر در آن شهر مسجد نباشد گاهی یکی از افراد بانی می‏شود و مراسم را در منزلش برگزار می‏نماید.

رمضان مسیحیان سوئدی‏ ؟برخی از مسیحیان سوئد هم روزه می‏گیرند! مطابق این سنت، آنها در یک ماه از سال، اقدام به نخوردن گوشت می‏کنند و معتقدند که این امر به سلامتی بدنشان کمک می‏کند. 

عید فطر در سوئد؟ حدود 5 هزار نفر از شیعیان سوئد برای اقامه‏ی نماز عید فطر به مسجد امام علی (ع) در استکهلم می‏روند و یکی از باشکوه‏ترین نمازهای سال بر پا می‏شود؛ تا جایی که موجب حیرت کلیساهای اطراف آن می‏گردد. اهل‏سنت هم نماز عید را در مراکز خود اقامه می‏کنند.

روابط عمومی تیم دانشجویی جهان تحصیل


خبر خوش : اجاره خانه در ازای نگهداری از کودکان در المان ! مهم

دوستان ،مدتي است ، از طریق پروژه‌ "مسکن در ازای کمک" این امکان برای دانشجویان دانشگاه‌های آلمان فراهم شده است که در ازای کمک ‌در کارهای خانه و از جمله نگهداری از بچه‌های خانواده به طور رایگان از مسکن خانواده استفاده کنند.پيشنهاد ميكنيم در صورتي كه شما نيز از اين روحيه برخورداريد حتما از اين طريق خانه اجاره كنيد، اگر هم كمكي خواستيد ،ما ميتوانيم كمكي براي شما عزيز باشيم.

واحد المان/ خبرگزاريآخرین سه شنبه سال خورشیدی را با بر افروختن آتش و پریدن از روی آن به استقبال نوروز می رویم.

سرخی تو از من، زردی من از تو جشن باستانی چهارشنبه سوری1392 مبارک

 

تیم دانشجویی جهان تحصیل 01:46:42 چهارشنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٢

 


      الهی داد از این دل داد از این دل                   *        کنار قبر زهرا کرده منزل

       بگو زهرا زجا خیزد ببیند                         *       که اشک دیده کرد خاک او گل

شهادت حضرت فاطمه(س) تسلیت باد


درود بر بازدیدکتتدگان عزیز

  از این پس دوستداران تحصیل در هندوستان،مالزی،قبرس،استرالیا میتوانند مطالب مربوط به این 4 کشور را در این صفحهمطالعه کنند.

 

 کلیه نوشته های مربوط به این 4 کشور در این صفحه ویژه آسیا یافت میشود و در صورتی که نیاز به اطلاعات حوزه اروپا دارید میتوانید از طریق صفحه نخست لینکشوید.

بدرود/بخش آی تی جهان تحصیل


  درود / دوستان ،فرم اپلای آنلاین توسط بخش آی تی تیم دانشجویی جهان تحصیل برای شما عزیزانی که تصمیم قطعی خود را درباره کشور و رشته مورد نظرتان گرفته اید ،طراحی شده است. جهت تکمیل فرم زیر به نکات زیر توجه فرمایید:

1- تکمیل تمامی 6 قسمت + مرحله نهایی الزامیست.(در صورت تکمیل نکردن هر کدام از قسمت ها فرم قابل ارسال نمیباشد)

2- اطلاعات ارسالی شما باید بر پایه حقیقت دلالت داشته باشد.

3-برای بررسی فرم حداقل به 48 ساعت زمان نیاز داریم.

4-پاسخ شما متفابلا" به آدرس ایمیلی که در فرم نوشته اید ارسال خواهد شد.

از اینکه تیم دانشجویی جهان تحصیل را انتخاب کرده اید ،سپاسگزاریم.

 

روابط عمموی/ تیم دانشجویی جهان تحصیل


دوستان محترم ، باتوجه به درخواست های مکرر و ایمیلهای ارسالی به ما جهت تبلیغ " وبسایت،محصول و یا کمپانی " بخش آی تی و مارکتینگ تیم جهان تحصیل درنظر گرفته است  که در پیج های مختلف قسمتی را جهت این گروه از دوستان طراحی و انتشار دهد.

درج آگهی در وبسایت جهان تحصیل تابع یکسری شرایط است. هموطنان عزیز شرایط ما را به صورت صمیمانه بپذیرید.

1- از انتشار هر گونه وبسایت های متعلق به احزاب سیاسی از جمله چنل ها،خبرگزاری ها و ... معذوریم.

2- در صورتی که مایلید با وبسایت ما تبادل لینک داشته باشد حتما" باید هم تراز وبسایت جهان تحصیل باشید.

3- از انتشار هر گونه وبسایت هایی که در چارچوب عرف ما ایرونی ها نیستند ،معذوریم.

4- هر فرد حقیقی یا حقوقی میتواند در وبسایت ما آگهی داشته باشد. ادامه مطلب


کسی که زبانش راست بگوید، کردارش پاک می شود

هشدار*هشدار*هشدار به هموطنان عزیز


دوستان عزیز، طی روزهای اخیر و طبق ایمیل های دریافتی ما  ، تعداد زیادی از دوستان فریب چندی از شرکت های به اصطلاح  (جویای کار - ثبت شرکت و ویزای کار در سوئد ) را خورده اند که متاسفانه بعد از چندین ماه ،شرکت و یا شخص مذبور با طراحی  فاکتورهای ساختگی جزء هزینه برای متقاضیان  نتوانستند چیزی نصیب آ
ن عزیزان کنند.

توجه: هیچ شرکتی از لحاظ قانونی نه مجوز این کار را دارد و نه ویزای سوئد به (پیشنهاد کاری ) آنها تعلق میگیرد. این سری از این شرکت ها با کمک شما ایرانیان عزیز شناسایی شده اند و جهت شناخت بهتر این شرکت ها میتوانید از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.

لازم دونستیم که این موضوع رو که برخی از دوستان از ما خواسته اند ، با همه شما در میان بگذاریم.

درود بر ایرانیان

  نوشتن نظر


درود بر شما ایرانیان      /  به زودی خبرهای خوشی  در راه داریم.

به زودی نماینده فعال تیم جهان تحصیل در کشور مالزی در خدمت شما دانشجویان میباشد.

 تیم جهان تحصیل جهت بورسیه دکتری در اروپا هیچ مبلغی از کلیه دانشجویان دریافت نمیکند و کلیه خدمات رایگان میباشد.

دانشجویانی که قصد گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در کشور های اروپایی را دارند هر چه سریعتر با ما در تماس باشند.

توجه:  از گرفتن پذیرش دوره زبان در کشور سوئد به شدت خودداری کنید و قبل از انجام این پروسه میتوانید با ما جهت مشاوره و صحت داشتن این دوره ها و تعلق گرفتن ویزای دانشجویی به این پذیرش های زبان  در تماس باشید.

بچه های جهان تحصیل جهت آسان سازی ارتباط با دانشجویان به زودی دفتر نماینده خود را در این امور در کشور مالزی اعلام میکنند.

جدال ایرج قادری با سرطان، ایرج قادری کارگردان و بازیگر سینما بعد از گذشت یک ماه همچنان در بیمارستان بستری است.دوستان خوب ،ایرج قادری منتظر انرژی + شما هموطنان است.

 

 

 


بدرود


/انجام امور بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری - انجام امور پذیرش تحصیلات رایگان در نروژ- انجام امور مهاجرتی به سوئد - اجازه کار از سوئد - پذیرش رایگان در کلیه دوره های زبان در خارج از کشور (مالزی-استرالیا-کانادا-آمریکا)- مشاوره کاملا رایگان - با ارسال رزومه خود عضو تیم جهان تحصیل شوید -آماده همکاری و مشاوره با افراد حقیقی و حقوقی هستیم - توجه: اطلاعات و اطلاع رسانی تیم جهان تحصیل ،فقط از طریق این وبسایت و فیس بوک ما منتشر خواهد شد و هیچ گونه آدرسی مربوط به ما نیست/


"سلام ، به همه اونهایی که منتظر خبرهای خوش ما بودند، باز هم خداوند یاری کرد و شما عزیزان دعا "

"باز هم بچه های جهان تحصیل تونستند به قول های خودشون وفا کنند"

"دوره 6 و 11 ماه  زبان انگلیسی  و زبان سوئدی با ویزای تضمینی  و قابل تمدید در سوئد برای هموطنان عزیز پارسی زبان"

ورود به کشور سوئد بدون مدرک زبان انگلیسی

"شروع ثبت نام دانشجویان از یکم/ آوریل/ 2012"

"هزینه این دوره 40000 کرون سوئد(sek)  هر کرون : 290 تومان"

تیم دانشجویی جهان تحصیل


پیام تسلیت:

 

     تیم دانشجویی جهان تحصیل درگذشت بزرگ بی بی سینما "سرکار خانم پروین دخت یزدانیان را به خانه سینمای ایران و خانواده محترم این بزرگوار و ایرانیان تسلیت عرض میکند/ خدایش بیامرزد و روحش شاد باد.

 

 


 تیم دانشجویی جهان تحصیل


چهارشنبه سوری همه ایراینیان مبارک باد / به زودی با خبر های خوشمون، خوشحالتون میکنیم

 


دوره 10 ماه زبان در سوئد با ویزای تضمینی


باز هم تحولی دیگر از بچه های جهان تحصیل برای هموطنان داخل و خارج از ایران عزیز*برای اولین بار

دوره زبان در آمریکا با ویزای تضمینی(به زودی)


VISA *VISA*VISA

درود خداوند بر جامعه ایرانی داخل و خارج از کشور

در این بخش تصمیم داریم که شما را با مواردی که باید هنگام اخذ ویزا رعایت کنید ، آشنا کنیم.

چگونه  می توانیم ویزای خود را به  صورت کاملا" تضمینی از سفارت ،کشورهای اروپایی،امریکایی و استرالیایی  دریافت کنیم.

آیا اگر تمامی مدارک های مورد نیاز را داشته باشیم مشکلی برای ویزای ما پیش خواهد آمد یا خیر؟

بارها و بارها شاید دیده و یا شنیده باشید، دوستان و آشنایانتان با مشکلاتی از قبیل دریافت نکردن ویزای تحصیلی، توریستی ویا هر نوع ویزایی که منجر به ورودشان شود مواجه شده و یا می شوند.حال بچه های تیم جهان تحصیل و یا هر کسی که خود را از ما می داند تصمیم به راه حل هایی گرفته ایم که خدایی ناکرده دچار چنین مشکلاتی نشویم.کلیه ی مطالب از منابع دولتی و تجربیات شخصی تهیه شده است.

به راستی چگونه می توانیم ویزا دریافت کنیم؟ اگر بار اولتان است که درخواست ویزای دانشجویی  می کنید معمولا در سفارت های اروپایی . امریکایی برای اینکه بتوانید وقت مصاحبه بگیرید،لازم است بدانید ماه های ژوئن ،جولای  و آگست یکی از پر ترافیک ترین ماه های کاری است و به راحتی نمی توان وقت ملاقات گرفت پس تا دقیقه ی آخر صبر نکنید.

سعی کنید قبل از برنامه ریزی برای هر سفری در درجه ی اول ویزای خود را دریافت کنید.برای گرفتن وقت ملاقات و اخذ ویزا چند هفته ی کاری نیاز است که  شما می توانید با تماس تلفنی با سفارت و یا ورود به وبسایت سفارت، اطلاعات ودستورالعمل مورد نیاز رو دریافت کنید.

دوستان عزیز بازدید کننده، به مواردی که اشاره میکنیم خوب دقت کنید:

1)برای گرفتن ویزا باید دقیقا آن مدارکی رو که سفارت از شما می خواد ارائه بدید ومسیری رو که سفارت قبل و بعد از مصاحبه به شما اعلام می کنه دنبال کنید.

الف)پر کردن فرم های مربوط (در صورت داشتن پذیرش و یا نامه ای از دانشگاه)

ب)تکمیل فرم های غیر از ویزاهای مهاجرتی برای هر نفر در صورتی که همراه دارید.

ج)پاسپورت شما حداقل باید 6 ماه اعتبار داشته باشد.

د)پرداخت هزینه های اعلام شده به سفارت

ه)مدارک مالی : پرینت حساب،پرداخت مالیات،ضمانت نامه ی بانکی و مدارکی که نشان دهد شما می توانید هزینه ی تحصیل و زندگی را در آن مدتی که در کشورمورد نظر هستید،پرداخت کنیدوشاید هم سفارت به شواهدی نیاز داشته باشد که شما بتوانید در کشور مورد نظرتان ارائه بدید.(مثلا" حساب بانکی اقوامتان)

ر) مدارک قانونی همسرو فرزندانتان در صورتی که بخواهند همسفرتان باشند.

2) معمولا سفارت شواهد بسیار قوی تحصیلی ،اجتماعی وخانوادگی شما را در کشور خودتان می خواهد و شما باید بتوانید آنها را در رابطه با نحوه ی عملکردتان در کشورتان ایران عزیز متقاعد کنید.مثلا حتما باید در کشور خودتان زندگی کرده باشید وقصد بازگشت به کشور خود را داشته باشید و حتما کشور مورد نظر را بعد از اتمام دوره ی خود ترک کنید.

3) چگونه می توانیم خود را برای مصاحبه در سفارت آماده کنیم؟

الف) آماده کردن مدارک اضافی وتحویل به صورت حضوری در سفارت ، با دقت به سوالات افسر مورد نظر گوش کنید و آنچه را که می خواهد پاسخ دهید یعنی وارد حاشیه جات نشوید و تحت هیچ شرایطی دروغ نگویید.

ب) حتی اگر افسر از شما دو بار سوال خود را پرسید ونیاز به پاسخی قوی تر داشت باید بدون چون و چرا پاسخ دهید.به طور رسمی سعی می کنند تصمیم خود را با توجه به قصد شما بگیرند و بعد از شنیدن تمامی برنامه های شما می توانند پاسخ آری یا خیر دهند.اگرافسر پاسخی محکم از شما دریافت نکند ویزای شما رد خواهد شد.یکی از بزرگترین مشکلات ما ایرانیان در رابطه با اخذ ویزا این است که نمی توانیم دلیل محکم برای برگشت خود از کشور مورد نطر داشته باشیم و ثابت کنیم که بعد از اتمام برنامه ی خود به کشور خود باز می گردیم.باید دلایل بسیار منطقی داشته باشیم که چرا این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کرده ایم؟ (بسیار منطقی)باید آنها را درباره ی توسعه ی شغلی وبرنامه ی آینده ی خود بعد از اتمام دوره ی تحصیلی وبرگشت به کشور خود مطلع کنیم و توضیح دهیم که چرا گذراندن این دوره در این کشور برای ما با اهمیت است.

ج) برخی دیگر از سوالاتی که احتمال دارد افسر از شخص مورد نظر بپرسد به شرح زیر است:

- آیا بعد از اتمام این دوره قصد ادامه تحصیل را دارید؟

- با چه موضوعی؟

- چرا به این دوره نیاز دارید؟

- چه برنامه ای برای گذراندن این دوره با موفقیت دارید؟

- این کشور چه کمکی می تواند در برنامه ی شما داشته باشد؟

باید سعی کرد که بیشتر در مورد انتخاب دوره ی مورد نظر صحبت کنیم و نشان دهیم که دانش و اطلاعات بسیار کافی درباره ی نظام آموزشی کشور مورد نظر را داریم و روش های آموزش را در کشور مورد نظر می دانیم.

نکته: به هیچ وجه در قبال سوالی که افسر می پرسد ،چرا کشور من را انتخاب کردید نباید گفت:همینطوری،دوستان من اونجا هستند،کشور شما رو دوست دارم،از فیلم های کشورتان خوشم می آید،از بستگانم آنجا هستند وهر دلیلی که اهمیت نداشته باشد ؛این پاسخ ها باعث رد شدن ویزای شما خواهد شد.

دوستان به یاد داشته باشید که افسری که در یک سفارت مشغول به کار است،روزانه بالاتر از 200 نفر مراجعه کننده دارد و زمان زیادی برای صحبت با شما ندارد ،شما باید سعی کنید که آنها را در بحث و گفتگوی بسیار کوتاه قانع کنید.

4)چرا ویزای شما را رد می کنند؟ در اکثر مواردی که ویزای فرد رد می شود ،به پررنگ ترین دلیلی که می توانیم اشاره کنیم مخصوصا برای ما ایرانیان،نداشتن دلیل محکم و قانونی برای برگشت خود از کشور مورد نظر است و این امر گرفتن ویزا را برای ما غیر ممکن می سازد ،اگر نتوانیم دقیقا با شواهد و مدارکی محکم ثابت کنیم که برنامه ی کوتاه یا بلند مدت ما ،برای ما و کشور مورد نظر سودی ندارد مطمئنا ویزای ما رد خواهد شد.

امیدواریم که توانسته باشیم پاسخ سوالات شما را داده باشیم.باز هم مشکلات خود را از طریق ایمیل برای ما ارسال کنید که بتوانیم با کمک یکدیگر نام ایران  و ایرانی را در هر کجای دنیای بزرگ ثابت بالا نگاه داریم.

تشکر ویژه ازAldwin ، داریم که در رابطه با تهیه این مطالب ما را حمایت کردند.

تیم دانشجویی جهان تحصیل /امیرعلی/    بدرود ، ای ایران و شما بازدیدکنندگان عزیز

  نوشتن


 

درد و دل نامه دسته جمعی

درود

دوستان در این پست میخواهیم درد و دل چندگانه ولی مشترک دانشجویان خارج از کشور را به صورت خلاصه ولی مفید خدمدتان عارض شویم.

امروزه ،تحصیل در خارج از کشور  رنگ بوی سوئدی،نروژی،کانادایی،رومانی،انگلیسی،استرالیایی،مالزیایی گرفته است و دغدغه اکثریت افرادی که متقاضی تحصیل در سوئد،تحصیل در نروژ،تحصیل در کانادا،تحصیل در انگلیس،تحصیل در مالزی،تحصیل در استرالیا،تحصیل در رومانی،تحصیل در قبرس و در تحصیل در هر کجایی از این دنیای بزرگ هستند، بحث رایگان یا پولی بودن دانشگاه هاست و یکی دیگر از افکار حاشیه ی دوستانی که به زندگی در سوئد،زندگی در نروژ،زندگی در کانادا،زندگی در مالزی،زندگی در قبرس،زندگی در رومانی،زندگی در استرالیا،زندگی در انگلیس  فکر میکنند نزدیکی فرهنگ کشور مورد نظر به فرهنگ آریایی آنهاست.

حال با توجه به نوسانات شدید ارز در ایران عزیز و با توجه به تحریم های کورکورانه بیگانگان آیا این دغدغه ها و افکار حاشیه ای چند برابر نشده است ؟ آیا نیاز به تجدید مدیریت خود نخواهیم داشت ؟ آیا برای گذر از این بحران نیاز به همفکری با مشاوران ،صالحان،نیکان نخواهیم داشت ؟  آری – نیاز خواهیم داشت. و چطور میتوانیم این افراد را بیابیم و نظرات رنگین آنها  را در زندگی حقیقی و حقوقی خود نقش دهیم.در این باره به زودی صحبت های تکمیلتری خواهیم داشت.

دوستانی که در کشورهای اروپایی مشغول به تحصیل هستند، نسبت به دانشجویانی که در کشورهای آسیایی از قبیل "هندوستان،مالزی،ارمنستان و ترکیه "بسیار امیدوار تر و هدفمند تر برنامه های زندگی خویش را اجرا میکنند ولی این افرادی که در کشورهای اروپایی مشغول به زندگی هستند ناچارا" مجبور به رعایت قوانین ایالتی و حکومتی این دسته از کشورها هستند.

برای مثال خدمت عرض شود، زندگی در سوئد بسیار در رفاه و آسایش ولی بسیار سخت در اجرای قوانین این کشور است.یعنی رانندگی در سوئد در چارچوب قوانین، سخت است. کار در سوئد در چاچوب قوانینی به روز حکمفرماست. پزشکی در سوئد و معاینات پزشکی رایگان بوده. حال چگونه میتوانیم از این نوع خدمات رفاهی استفاده کنیم.در کشور سوئد و همچون نروژ پرداخت مالیاتهای سالیانه امری ضروریست.به راستی این مالیات چیست؟ مالیات در کشور سوئد و نروژ یعنی پرداخت درصدی از حقوق ماهیانه که دانشجویان وغیردانشجویان میتوانند بخشی از ساعات هفتگی خود را کار کنند و به اداره مالیات در سوئد  و نروژ به اجبار پرداخت کنند.آیا این پرداخت که شامل پرداخت بخشی از زحمات روزانه ماست ،عادلانه است؟بسیاری از مهاجرین عزیز در بدو ورود با نارضایتی خویش مبالغ را پرداخت میکنند . ولی بعد از چندی از پرداخت این مالیات های سنگین فواید حاصله از پرداخت را به صورت کاملا محسوس و نمایان لمس خواهند کرد.در چند خط پیش خدمتان عرض شد ،در کشور اروپایی از جمله سوئد ونروژ هزینه های درمانی رایگان بوده و این رایگان بودن نتیحه پرداخت به موقع مالیات های شهروندان و یا مهاجرانی است که بابت ادامه زندگی در این کشورها میپردازند.

ولی متاسفانه پرستوی مهاجری که ناچارانه به علت نداشتن شرایط مادی و علمی نمیتواند برای تحصیل و زندگی در سوئد،تحصیل و زندگی در نروژ،تحصیل و زندگی در کانادا،تحصیل و زندگی در انگلیس،تحصیل و زندگی در رومانی وارد خاک این کشورها شود مجبور است حوزه آسیایی را انخاب کند.

زندگی در کشورهای جهان سوم! آیا این امر عقلانی است؟ این سوال را باید خودشان پاسخ دهند.ولی به ایده بسیاری از دوستان زندگی در مالزی در کنار آن همه ناملایمتی ها لذت بخش است.چرا؟ چون که در یک کشور چند اقلیتی میتوان تجربه های زندگی در چند کشور را همزمان در یک کشور بدست آورد.

در بالا به برخی از ناملایمتی ها در کشور مالزی اشاره شد.این ناملایمتی ها چیست؟ امروزه از هر دانشجوی خارج از کشور اگر پرسیده شود مشکلت چیست ،عده ای قریب به اتفاق بحث مالی را در بک گراند ذهنی خود دارند و در مراحل بعدی میتوانند به موارد حاشیه ای اشاره کنند.

دوستان، اکثریت اداره مهاجرین کشورها سالانه و یا هر چند سال یک بار خلاصه ای از هزینه های زندگی در کشور خودشان را به صورت ماهانه و سالانه اعلام میدارند.برای مثال اداره مهاجرت سوئد این هزینه را اینطور برآورد کرده است:هزینه زندگی برای یک فرد غیر سوئدی در کشور سوئد حدوا" 8000 کرون تعریف شده است که با توجه به قیمت ارز امروز این  مبلغ معادله 2 میلیون تومان میباشد.

حال هزینه زندگی در کشور مالزی با توجه به اینکه شرایط کار برای دانشجویان خارجی امکان پذیر نیست چقدر است؟ بسیاری از افرادی که در کشور مالزی زندگی میکنند با هزینه های بالا دوست نیستند. چون با پرداخت این هزینه های زندگی از قبیله اجاره خانه،کرایه رفت آمد و اجاره بالای خدمات شهری نمیتوانند خواسته های خود را در این کشور برآورده کنند و آنهایی که متقاضی تحصیل در کانادا و تحصیل در استرالیا هستند ازاین قضیه مستثنی نیستند .

مثلا: شقایق عزیز چندی پیش ایمیلی که ارسال کرده بود و درخواستی که از اینجانبان داشت ،این بود که ایشان را از کشور کانادا به نروژ انتقال دهیم.چرا؟ چون که این بانوی ایرانی عزیز نمیتواند هزینه های جاری تحصیل و زندگی را در کانادا تامین کند و این عدم تامین، ناامنی قابل ملاحظه ای را برای او پدیدار خواهد کرد.

 مرتضی از هندوستان میگوید: بدنبال اتقال به یک کشور اروپایی هستم که هزینه تحصیلم رایگان باشد،چون زمانی که من به  کشور هندوستان به عنوان یک دانشجو وارد شدم، ارزش 1 روپیه 18 تومان بوده است که در آن زمان هزینه های جاری برای زندگی خویش  به بالاتر از 300 دلار ماهیانه سوق پیدا نمیکرد و من برنامه خود را با این هزینه کم، چیده ام ولی حال با این روپیه 40 تومان و بالا رفتن هزینه زندگی در کشور هندوستان برای خارجیان به خصوص ایرانیان ،نمیتوانم ادامه برنامه خود را در کشور هند بیمه کنم و به هیچ یک از هموطنانم ،کشور هندوستان را به عنوان کشوری برای ادامه تحصیل پیشنهاد نمیکنم.

ستاره از استرالیا میگوید نمیتوانم هزینه دانشگاهی خود را با درآمد خود در استرالیا تامین کنم.

الیاس از مالزی میگوید من به عنوان آن پرستوی مهاجری که تصمیم به هجرت گرفته بودم دیگر و بعد از این نمیتوانم هزینه های جاری در کشور مالزی را برای خود پرداخت کنم .چرا؟ چون که هزینه ها بسیار سرسام آور است و با توجه به اینکه بسیار میتوانم نیروی علمی و کاری خوبی برای این کشور باشم اجازه کار نخواهم داشت ودرصد موثری از زمان زندگی ام در کشور مالزی بیهوده از بین خواهد رفت .حال چه باید کنم؟ بازگشت به ایران یا کشور دیگر.

علیرضا از نروژ میگوید حدودا" یک سالی است که در کشور نروژ اقامت دارم ،بعد از یک سال با توجه به اینکه سوادم یاری کننده من در یادگیری زبان بومی این کشور نیست چطور میتوانم در این کشور ادامه تحصیل دهم و چه مسیری را باید طی کنم.

آری دوستان،سوگند به خداوند یکتا، سرزمین ایران - کشورایران - میهنمان ایران"   بهترین - زیباترین – با فرهنگترین -  علمی ترین و با تمدن ترین کشوری است که تا به این لحظه از زندگی خودمان دیده و شنیده ایم . ولی با توجه به برنامه های جاری آینده خودمان و تجربه مهاجرت حال تصمیم داریم بخشی از زندگی فردی خود را در کشور دیگر سپری کنیم. باید سعی کنیم تمامیه جنبه های حقیقی و حقوقی زندگی در کشور دوم را ببینیم و دانستن ما آنقدر پر رنگ باشید که حقایق کشور مقصد را لمس کنیم.چرا؟ چون که بعد از سفر به کشور مورد نظر به عنوان مهاجر به راحتی و با هزینه کم نمیتوانیم برنامه هدفمند زندگی خود را تغییر دهیم  و این تغییر یعنی شرمنگی در عالم وجود خود.

کلام آخر تیم دانشجویی جهان تحصیل و همراهان آن : ما از ایرانیم و خاکستر وجودمان، روز و روزگاری باید وجبی از خاک میهنمان ایران را تشکیل دهد.هممیهنان،رفقای قدیمی و جدید ،دانشجوی امروزی،ایرانی " در لحظه ورود به تصمیم جدید زندگیتان سعی کنید جدای از دیدن هر لذت زندگی که به نیت آن ،تصمیم های زندگیتان اعلام خواهد شد بتوانید درد سرهای حاشیه آن را به وضوح ببینید و جدا از نوشتن برنامه های نیک روزگارتان، تلفات وآنچه را که ندارید بنویسید و برای نداشتن آنچه را که باید داشته باشید جایگزینی  سالم اختیار کنید.

بدرود خوانندگان این درد و دل نامه دسته جمعی: ما از همین جا، این درد و دل دوستانه را با آن پرستوی مهاجری که به سرزمینمان ایران عزیز در حال هجرت است میفرستیم.

  نوشتن نظر

 


JAHANTAHSILLLLLLLLLLLLLLLLLLL

 بعد<     9  8  7  6  5  4  3  2  1      >قبل

کانادا هندمالزی سوئدنروژدانمارکآلمانانگلیسپرتغالاسترالیا اوکرایناسپانیابلژیک
Contacts us  / Map  / Home page / About us

 ID Skype :  Jahantahsil  / Telegram : @Jahantahsil /  Email: Jahantahsil@gmail.com