چهارشنبه, 15 اوت 2018
لوگو

 تماس با تیم جهان تحصیل

   Jahantahsil@gmail.com

ID Skype :  Jahantahsil

Telegram : @Jahantahsil


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1371
 بازدید امروز : 601
 کل بازدید : 3357303
 بازدیدکنندگان آنلاين : 19
اروپا
تماس فوری- نرخ ارز

 

درود بر شما بازدیدکنندگان عزیز پارسی , به وبسایت" تیم دانشجویی جهان تحصیل" خوش آمدید. > این وبسایت حاوی 400 صفحه ، اطلاعات مربوط به امور تحصیلی ، زندگی و کار در 14 کشور میباشد / کلیه امور و ارتباطات کاملا رایگان بوده و نلاش داریم در حد امکان شما را بدون هزینه های گزاف به دانشگاه یا کشور مورد نظرتان جهت ورود کمک کنیم.صفحه اصلي > قاره اروپا > آلمان > خوابگاه دانشجویی در آلمان 
خوابگاه دانشجویی در آلمان

سلام دوستان

من رزا که در آلمان مشغول تحصیل هستم . سعی می‌کنم از تجربیاتم تو‌موضوعات مختلف اینجابنویسم، امیدوارم که مفید باشه.

به نظر من یکی از مسائل مهم برای همه کسانی که‌ قصد‌ ادامه تحصیل در خارج از جایی که زندگی می‌کنند دارند، محل اقامت هست. یکی از این جاها خوابگاه های دانشجوییه که انواع مختلفی هم دارند. اعم از خوابگاههای دانشگاه تا خوابگاههای خصوصی، یک‌نفره تا بیشتر از یک‌نفره و عمومی، ارزون و معمولی تا گرون و با امکانات بیشتر.

تجربه خودم و دوستان نشون داده که بعد از گرفتن پذیرش، یکی از مهمترین کارایی که باید انجام بشه درخواست برای رزرو اتاق تو خوابگاهه که معمولا به صورت آنلاین انجام میشه(به قسمت studentenwerk در سایت دانشگاه رجوع شود).

چون تعداد دانشجوها  در لیست انتظار زیاده. با این کار هم صرفه‌جویی در زمان میشه و هم شانس بیشتری دارین که زمان ورود به شهر مورد نظر، بدون اتاق نباشین. 

مسئله بعدی متراژ و اجاره اتاق‌هاست. هر نفر یک اتاق مجزا خواهد داشت که متراژش  حداقل حدود ۱۲ متر است. حالا ممکنه بزرگتر باشه و آشپزخونه و سرویس بهداشتی شخصی هم‌ داشته باشه(اتاق تک نفره یا Einzel)، ممکن هم هست که یکی از این دو سرویس یا هردو، بین دو یا چند نفر مشترک باشه(WG: Wohngemeinschaft). اجاره هم علاوه بر متراژ،  به ایالت و شهر هم بستگی داره و جنوب آلمان هم گرونتر از جاهای دیگه‌ست. به عنوان مثال در ایالت نوردراین-وستفالن  ۲۰۰ تا۳۵۰ یورو هزینه خوابگاه‌هاست که اغلب شامل هزینه برق و انرژی هم میشوند. لازم به ذکره که علاوه بر اجاره ماهانه، هنگام رزرو یا تحوبل اتاق یه مبلغی(حدود 500 الی600 یورو) به عنوان رهن از متقاضی دریافت میکنند.

چند تا عکس از خوابگاههای دانشگاه دویسیورگ-اسن رو اینجا میتونید ببینید.

رزا-آلمان- تیم دانشجویی جهان تحصیل

آلمان

The Student Team Of JahanTahsil

At the moment we active in 14 countries such as

Australia - Sweden - Malaysia - Norway - Portugal - Denmark - Cyprus - Netherlands - Canada - India -French-Belgium - America and the UK
Contacts us  / Map  / Home page / About us
 ID Skype :  Jahantahsil  / Telegram : @Jahantahsil /  Email: Jahantahsil@gmail.com