يكشنبه, 19 سپتامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3369 | بازدید امروز : 23210 | کل بازدید : 19216410 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > آلمان > بيمه دانشجويي در آلمان 
بيمه دانشجويي در آلمان

درود به شما دوستان كه پذيرش تحصيلي خودتون رو از دانشگاه مورد نظر تون در المان گرفتيد و حال اماده فرآهم كردن مقدمات سفرتون هستيد ، ولي در اين پست ما به يكي از مهمترين كارهاي كه بايد قبل از حركت و ثبت نام در دانشگاه بايد انجام بديد ميپردازيم.

تمامی دانشجویان هنگام ثبت نام در دانشگاه‌های آلمان موظف هستند تحت پوشش بیمه قرار بگيرند. بدون قرارداد بیمه امکان ثبت نام در دانشگاه‌ها وجود ندارد. شرکت­های دولتی بیمه در آلمان تعرفه­های مناسبی برای دانشجویان در نظر می‌گیرند.

درباره "بیمه درمانی دانشجویی" (studentische Krankenversicherung) در آلمان یک نکته روشن و مهم است و آن این که دانشجویان بدون داشتن قرارداد بیمه نمی­توانند در دانشگاه ثبت نام کنند. این شرایط شامل دانشجویان راخلي و خارجی می­شود.

دانشجویان خارجی می­توانند با پرداخت حق بیمه دانشجویی از امکانات سلامتی و بهداشتی در آلمان استفاده کنند. دانشجویان خارجی موظف هستند، پیش از ثبت نام در دانشگاه، گواهی مربوط به بیمه دانشجویی را به دانشگاه ارائه کنند.

پرداخت تعرفه دانشجویی بیمه تا پایان سی سالگی:

شرکت­های بیمه دولتی در آلمان وظیفه دارند، دانشجویان را تا پایان سی سالگی یا تا پایان چهاردهمین ترم تحصیلی در دانشگاه با تعرفه­های دانشجویی و ارزان قیمت بیمه کنند.

اگر سن شما از سی سال بیش­تر باشد یا در طول دوران تحصیل از سی سالگی فراتر رود یا چهاردهمین ترم تحصیلی را پشت سر گذاشته باشید و هنوز تحصیل خود را به پایان نرسانده باشید، می­توانید با پرداخت تعرفه­های گران­تر به قرارداد خود با شرکت بیمه ادامه دهید.

نکته دیگر درباره قرارداد بیمه این است که آیا دانشجو می­تواند بیمه درمانی خود در کشور محل زندگی­اش را به آلمان منتقل کند یا خیر. در این زمینه می­توان از اداره بیمه در کشور محل سکونت پیش از سفر به آلمان سئوال کرد.

به عنوان نمونه کشورهای عضو اتحادیه اروپا چنین پیمانی را با آلمان به امضا رسانده­اند و از این رو بیمه درمانی این کشورها به آلمان قابل انتقال است. چنانچه کشور شما چنین پیمانی را با آلمان امضا نکرده باشد، می‌بایست درخواست قرارداد بیمه دانشجویی را در آلمان ارائه و نسبت به ثبت قرارداد اقدام کنید.

تعرفه­های بیمه برای دانشجویان در آلمان:

در حال حاضر هزینه بیمه دانشجویی با شرکت­های بیمه دولتی ماهانه مبلغی در حدود ۸۰ یورو است. این تعرفه تا سی سالگی یا تا پایان ترم چهارده تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

مهم: پس از این زمان دانشجویان موظف هستند، تعرفه­ی دیگری برابر با ۱۶۰ یورو در ماه بپردازند. همسر و فرزندان دانشجو که به همراه وی در آلمان اقامت دارند، در صورت اثبات ناچیز بودن درآمد وی از پرداخت حق بیمه معاف خواهند بود.

دانشجویانی که به هنگام ثبت نام در دانشگاه ۲۹ سال بیشتر دارند، نمی­توانند از تعرفه بیمه دولتی بهره ببرند و می­بایست به شرکت­های خصوصی بیمه مراجعه کنند. از سوی دیگر چنانچه دانشجو مبلغ ماهانه حق بیمه خود را نپردازد، اداره بیمه فورا دانشگاه را از این امر مطلع خواهد ساخت و این حالت می­تواند به اخراج دانشجو از دانشگاه منجر شود.

چنانچه به پرسشی درباره جزئیات بیمه دانشجویی در آلمان برخوردید، می­توانید آن را علاوه بر اداره بیمه طرف قرارداد، با روابط عمومي جهان تحصيل(jahantahsil ) یا اداره امور صنفی دانشجویان، در دانشگاه محل تحصیل خود در میان بگذارید. 

بدرود/ روابط عمومي جهان تحصيل

تحصیل در آلمان

 

Flag Counter