چهارشنبه, 20 نوامبر 2019
لوگو

           

               EN      FR     PR      


@EMAIL:Jahantahsil

gmail.com

ID Skype :  Jahantahsil

Telegram : @Jahantahsil

 

 تماس رایگان و  سریع با تیم

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6958
 بازدید امروز : 657
 کل بازدید : 3758762
 بازدیدکنندگان آنلاين : 12
اروپا
تماس فوری- نرخ ارز
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > سوئد > گواهینامه در سوئد 
گواهینامه در سوئد

راننده ی محترم به سوئد خوش آمديد!

درود بر شما دوستانی که متقاضی ورود به سوئد هستید و مصالح لازم رو از واسه آمادسازی خودتون جمع آوری میکنید ..

قبل از هر چیزی لازم میدونم که بهتون بگم واسه ورود به هر کشوری اگر آشناییت خلاصه شده ای از فرهنگ و قانون اون کشور بدونبد خیلی راحت تر و بدون استرس میتونید هدفتون رو دنبال کنید.

خوب اکثر دوستانی که به کشور سوئد ورود میشند باید بسیار قانون مند رفتار کنند تا دچار مسائل حاشیه نشن و خودشونو گرفتار قانون نکنند.

در این پست شما رو با قوانین رانندگی در سوئد آشنا میکنیم که  تمامی اطلاعات برگرفته از وبسایت اداره ترابری در سوئد هستش..


 بخشی از اطلاعات لازم و مقررات مهم ترافيکی سوئد


کمربند ایمنی

بستن کمربند ايمنی طبق قانون در سوئد اجباریست. سرنشينان يک خودرو در کليه ی صندلی های آن, چه اتومبيل و چه کاميون بارکش, موظف به بستن کمربندايمنی هستند. تعداد مسافرها در يك ماشين، نبايد بيشتر از تعداد جاهای نشستنی كه در ان وجود دارد، باشد. راننده موظف است که تسهيلات استفاده از کمربند ايمنی جهت سرنشنيانی که سنشان کمتر از 15 سال است, فراهم نمايد. در صورت مسافرت با اتوبوسی که مجهز به کمربند ايمنی است, مسافر موظف به استفاده از آن می باشد.

کودک در اتومبيل

کودکی که قدش کوتاه تراز 135 سانتيمرباشد، می بايد هنگام سواری در اتومبيل از کمک وسايل مخصوص ايمنی استفاده كنند. صندلی مخصوص   bilbarnstol ( صندلی ويژه ی کودکان ) babyskydd ( اين وسايل از جمله عبارتند از حفاظ ويژه ی نوزادان که برحسب قد تنظيم شده باشد، استفاده کند. وسيله ی  bälteskudde  ( و يا کوسن های کمربند دار )  bältesstol( کمربند دار ايمنی می بايد همراه و يا به جای کمربند ايمنی استفاده شود. اين وسايل را بايد بطور صحيح و طبق دستورالعمل نصب نمود. از نشاندن کودک در صندلی ايربگ دار اکيدا خوداری کنيد.

کلاه خود ايمنی دوچرخه
در سوئد کودکانی که سن آنها کمتر از 15 سال است, هنگام دو چرخه سواری موطفند که بر طبق قانون از کلاه خود ايمنی استفاده کنند. اين قانون شامل دوچرخه سواری کودک به تنهايی, همراه بزرگسال و يا در اعرابه های يدک ويژه می باشد. اگر هنگام دوچرخهسواری، كودكی همراه شما باشد، شما مسئول هستيد  كودك كلاهخود ايمنی را داشته باشد.

سرعت

حداقل سرعت مجاز در سوئد 30 کيلومتر و حداکثر 120 کيلومتر در ساعت است. راننده بايد هميشه سرعتش را با وضعيت هوا و جاده تطبيق دهد. جهت هشدار به رانندگان و برای خودداری از سريع راندن, در بسياری از جاده ها تعداد زيادی دوربين های کنترل سرعت موجود است. رانندگی با سرعت غيرمجاز و سريع منوط پرداخت جريمه ی سنگين و نيز امکان باطل کردن  گواهينامه از سوی پليس خواهد شد.

استفاده از مشروبات الکلی

سوئد دارای قوانين بسيار سخت و مجازات سنگين در مورد مصرف مشروبات الکلی در و مقدار الکل در خون هنگام رانندگی است. مقدار الکل در خون که راننده را به رانندگی در حال مستی محکوم نکند 0,2 پروميل می باشد. در صورتی که مقدار الکل خون راننده بيشتر از 0,2 باشد و پليس راننده را بگيرد, جريمه ی نقدی اين تخلف بسيار سنگين است و نيز موجب اخذ گواهينامه و يا زندان خواهد شد. پليس در هر حال و موقعيتی و حتی فاقد از هرگونه امکان سوء ظن, حق دارد که از رانندگان امتحان الکل کند.

 برگرفته از www.trafikverket.se

  نوشتن نظر

سوئد
Contacts us  / Map  / Home page / About us

 ID Skype :  Jahantahsil  / Telegram : @Jahantahsil /  Email: Jahantahsil@gmail.com

© Copyright 2008-2019  All Rights Reserved.