يكشنبه, 22 ژوئيه 2018
لوگو

 تماس با تیم جهان تحصیل

   Jahantahsil@gmail.com

ID Skype :  Jahantahsil

Telegram : @Jahantahsil


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11089
 بازدید امروز : 149
 کل بازدید : 3335053
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
اروپا
تماس فوری- نرخ ارز

 

درود بر شما بازدیدکنندگان عزیز پارسی , به وبسایت" تیم دانشجویی جهان تحصیل" خوش آمدید. > این وبسایت حاوی 400 صفحه ، اطلاعات مربوط به امور تحصیلی ، زندگی و کار در 14 کشور میباشد / کلیه امور و ارتباطات کاملا رایگان بوده و نلاش داریم در حد امکان شما را بدون هزینه های گزاف به دانشگاه یا کشور مورد نظرتان جهت ورود کمک کنیم.صفحه اصلي > قاره اروپا > سوئد > خرید ارزان در سوئد  
خرید ارزان در سوئد

باز هم سلام خدمت شما بازدیدکنندگان عزیز من عباس از سوئد (اپسالا سیتی) برای این هفته" تجربیات خرید در سوئد رو به طور خلاصه جمع آوری کردم  و خدمت شما ارائه خواهم داد"

صرفه جویی در هزینه ها بخشی است که تقریبا همه دانشجویان دوست دارند بیشتر در مورد آن بدانند. بعد از هزینه اجاره خانه ، بیشترین هزینه ها مربوط به هزینه های جاری خواهد بود. جهت اطلاع دوستان عرض می کنم که هزینه مواد غذایی در فروشگاههای سوئد کاملا متفاوت بوده و دوستان با خرید از بعضی از فروشگاهها می توانند در هزینه های جاری خود صرفه جویی کنند.در سراسر کشور سوئد فروشگاههایی با نام LiDL-2     WiLLY:S-1     وجود دارد و قیمت مواد غذایی نسبت به سایر فروشگاهها ارزان تر می باشد. پیشنهاد می گردد دوستان به منظور کاهش هزینه های خود ابتدا این فروشگاهها راشناسائی کنند. همچنین به منظور تهیه گوشت حلال فروشگاههای کوچکی وجود دارد که غالبا توسط افراد غیر سوئدی مدیریت می شود. در این فروشگاهها قیمت میوه جات نیز در اکثر موارد مناسبتر از سایر فروشگاهها می باشد. به طور مثال این فروشگاهها در شهر اوپسالا توسط اعراب یا کردها مدیریت می شود. بخش خرید همچنان ادامه دارد ...

ادامه بحث خرید:خوب دوستان یک مطلب را فراموش کردم و آن این است که در فروشگاههای ویلیز گوشت گوسفندی تکه "حلال را در بسته های 2 کیلوئی و کالباس حلال فروخته می شود . من کالباس حلال را در فروشگاه لیدل هم دیدم. در سفره ایرانی نان اهمیت بسزائی دارد و البته این محصول در سوئد بسیار گران می باشد بنابراین خیلی از دانشجویان نان را در منزل پخت می کنند آن هم نان بربری !!! جهت آموختن شیوه پخت نان کافی است در سایت  youtube  عبارت how to make barbari at home را تایپ کنید.  بطور مبسوط شیوه پخت نان توضیح داده شده است. تمام مواد اولیه پخت نان در فروشگاههای ویلیز و لیدل پیدا می شود. خوب حالا نوبت وسایل منزل می باشد. بعضی از خانه های دانشجوئی مبله هستند ولی اکثر خانه ها مبله نیستند. برای خرید لوازم منزل قیمتهای فروشگاههای ( IKEA ) مناسب می باشد.

( توجه : در سوئد مکان هائی وجود دارد که اگر کسی وسیله ای  را نیاز نداشته باشد در آنجا قرار می دهد و سایرین می توانند از آن وسایل استفاده کنند مثل کمد ، تلویزیون ، کتری برقی و ... )

برای خرید لباس به دوستان پیشنهاد می کنم منتظر زمان تخفیف ها باشند چون در زمان های خاص ، تخفییف های  خوبی وجود دارد . بطور مثال نزدیک کریسمس و بعد از آن ( مخصوصا بعد از کریسمس ) .

هزینه "جا به جایی در این کشور بالا بوده و بسیاری از مردم و دانشجویان از دوچرخه  استفاده می کنند . برای خرید دوچرخه ارزان می توانید آن را بصورت دسته دوم از تعمیرگاه های دوچرخه تهیه کنید. قطعا در زمستان دوچرخه خیلی کارساز نیست و دوستان مجبور به تهیه کارت اتوبوس خواهند بود. توصیه می شود سریعا جهت گرفتن کارت دانشجوئی اقدام کنند چون با داشتن کارت دانشجوئی می توانید از تخفیف مناسبی برای خرید کارت اتوبوس استفاده کنید.

( توجه :  هر چند وقت یکبار اداره پلیس وسایل پیدا شده در شهر را که" صاحبان آن مراجعت نکرده اند را به حراج می گذارد. بنابراین می توانید به این طریق هم برای خرید بعضی از وسایل مانند دوچرخه با قیمت بسیار مناسب اقدام کنید. )

در کنار ایستگاه های اتوبوس باجه های کوچکی وجود دارد که در آن روزنامه هایی قرار می دهند که تخفیف های فروشگاه های مختلف در این روزنامه درج شده است. این روزنامه ها مجانی بوده و شما می توانید از آن استفاده کنید.

عباس از سوئد(تیم دانشجویی جهان تحصیل)

سوئد

The Student Team Of JahanTahsil

At the moment we active in 14 countries such as

Australia - Sweden - Malaysia - Norway - Portugal - Denmark - Cyprus - Netherlands - Canada - India -French-Belgium - America and the UK
Contacts us  / Map  / Home page / About us
 ID Skype :  Jahantahsil  / Telegram : @Jahantahsil /  Email: Jahantahsil@gmail.com