چهارشنبه, 20 نوامبر 2019
صفحه اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

"نحوه گفتگو با کارفرما در عادلانه بودن درآمد موثر است"(سوئد)

مصاحبه با نسیم و ایاز درباره تفاوت درآمدشان با همکاران سوئدی

اتحادیه ساکو در گزارشی از تفاوت هشت درصدی درآمد افرادی با تحصیلات دانشگاهی که در سوئد و خارج از آن متولد شده‌اند خبر داد.

بر اساس این گزارش حتی درآمد ماهیانه آموزگاران، اقتصاددانان، مهندسان و دیگر افراد حرفه‌ای که در دانشگاه‌های سوئد تحصیل کرده‌اند اما در خارج از این کشور به دنیا آمده‌اند، نسبت به همتایان سوئدی‌شان کمتر است.

نسیم یکی از این افراد است که در سوئد مهندسی برق خوانده و مشغول کار شده است. او می‌گوید که درآمد او در شغل اولش نسبت به همکاران سوئدی ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار کرون کمتر بوده و همین مساله باعث شده تصمیم بگیرد شغل خود را تغییر بدهد.

نسیم در شغل بعدی خود و هنگام مصاحبه و گفتگو با کارفرما مبلغ بسیار بالاتری به عنوان حقوق پیشنهادی مطرح کرده و بر این باور است که همین مساله در تصمیم گیری کارفرما درباره حقوق مناسب‌تر و عادلانه‌تر تاثیرگذار بوده است.

اما ایاز که فوق لیسانس آموزش ریاضی خود را از دانشگاه استکهلم گرفته و مدتی به عنوان معلم در اوپسالا مشغول کار بوده است تجربه دیگری دارد. حقوق او در کمترین میزان ۳۰ درصد و در بالاترین حد ۲۰ درصد از حقوق همکاران سوئدی تبارش کمتر بوده است.

ایاز می‌گوید: حتی نوع قرارداد من با قرارداد معلمان دیگر متفاوت بود. من در طول تعطیلات از جمله تعطیلات عید پاک و تابستان‌ها حقوق دریافت نمی‌کردم درحالیکه در آن مدرسه هیچ معلمی با این نوع قرارداد مشغول کار نبود. مدیر مدرسه موقع امضای این قرارداد من را به این کار تشویق کرد و گفت که قرارداد بهتری از سایر معلمان دارم. اما من هیچ اطلاعی از این مساله نداشتم.


٠٢:١٦ - سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٥٧    /    تعداد نمایش : ٧٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
Contacts us  / Map  / Home page / About us

 ID Skype :  Jahantahsil  / Telegram : @Jahantahsil /  Email: Jahantahsil@gmail.com

© Copyright 2008-2019  All Rights Reserved.