چهارشنبه, 05 اوت 2020
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.


  چاپ        ارسال به دوست

کاهش تعداد تازه واردانی که محل زندگی شان را در سوئد انتخاب می کنند

قانون جدید کمون‌ها را به استقرار تازه واردان ملزم ساخته است

تعداد تازه واردانی که خانه‌های محل زندگی‌شان را خود انتخاب می‌کنند کاهش یافته است. به گفته ایلوا یوهانسون، وزیر بازار کار این روند از مارس سال گذشته و زمانی آغاز شده که کمون‌ها مسئولیت استقرار تازه واردان را برعهده گرفته‌اند.

این مقام مسئول می‌گوید که در گذشته استقرار تازه واردان به صورت داوطلبانه توسط کمون‌ها صورت می‌گرفت و تنها چند کمون به این کار می‌پرداختند. اما در حال حاضر همه کمون‌ها این وظیفه را برعهده دارند و این بدان معنی است که همه تازه واردان برای استقرار باید به این مراکز مراجعه کنند. به همین دلیل تعداد تازه واردانی که بدون دخالت کمون‌ها محل زندگی‌شان را انتخاب می‌کنند کاهش یافته است.

کمون‌هایی از جمله سودرتلیه و مالمو که تعداد زیادی از تازه واردان را اسکان می‌دهند بارها خواستار لغو حق انتخاب محل زندگی از سوی تازه واردان شده‌اند؛ با این ادعا که حق محل زندگی به تازه واردان آنها را به سمت جدایی بیش از حد از جامعه سوق می‌دهد چرا که بیشتر تازه واردان مایل هستند در مکان‌هایی مستقر شوند که هموطنان آنها زندگی می‌کنند.

اگرچه سیاستمداران ضمن تاکید بر اینکه مساله آزادی و حق انتخاب مسکن مهم است، به این درخواست کمون‌ها پاسخ منفی دادند، اما پس از موج پناهندگی ۲۰۱۵، قانون جدیدی کمون‌ها را به پذیرش تازه واردان ملزم ساخت. از جمله نتایجی که قانون جدید در برداشت این بود که تازه واردات انتخاب محل زندگی خود در پروسه پناهجویی را هرچه بیشتر به مقامات مسئول و کمون‌ها واگذار کردند به جای اینکه درباره آن حق انتخاب داشته باشند.

با اینهمه هنوز تعداد زیادی از تازه واردان محل اقامت خود را تعیین می‌کنند؛ به گونه‌ای که در ماه آپریل تعداد افرادی که خانه‌های محل زندگی‌شان را خود انتخاب کرده‌اند ۳۰۰۰ نفر بوده است.

اما برخی از تازه واردان حتی در زمینه پیدا کردن خانه توسط کمون‌ها هم دچار مشکل هستند. به گفته فریال که در ماه نوامبر سال گذشته اقامت خود را گرفته، خانه‌هایی که کمون یوتبری برای استقرار او پیشنهاد داده مناسب شرایط او نیستند. فریال در یوتبری به کار مشغول است و در خانه‌ای با پنج نفر دیگر از اعضای خانواده‌اش زندگی می‌کند. اداره مهاجرت یکی از شروطی را که همسر فریال بتواند به سوئد بیاید تهیه خانه مستقل عنوان کرده و این در حالی است که او هنوز نتوانسته محلی برای زندگی‌شان پیدا کند. فریال می‌گوید همه خانه‌هایی که کمون یوتبری به او پیشنهاد داده در شهرهای دیگر هستند و او به دلیل شاغل بودن در این شهر نمی‌تواند در آنها زندگی کند. با اینهمه کمون یوتبری به فریال گفته که این مشکلی است که او خود باید آن را برطرف کند و امکان ارائه خانه در این شهر وجود ندارد.


٠٢:٠٧ - سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٥٦    /    تعداد نمایش : ٨٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

Flag Counter