جمعه, 29 مه 2020
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.


  چاپ        ارسال به دوست

دانش‌آموزان پایان دوره تحصیلی خود را در سوئد جشن می‌گیرند

جشن فراغت در سویدن به صورت ویژه برگزار می‌شود

در سویدن به صورت سنتی فارغ تحصیلان مکتب لیسه (دبیرستان) جشن فراغت شان را پیش از فرا رسیدن تابستان برگزار می‌کنند. بخش فارسی|دری رادیوی سویدن با فردوس فلاح، یکی از فارغ تحصیلان در کمون موتالا مصاحبه‌ای انجام داده است.

فردوس فلاح سال ٢٠٠٦ با خانواده خود از افغانستان به سویدن آمد. او از دشواری‌های که به عنوان یک پناهجو با آن مواجه بوده و موفقیت‌های که بدست آورده است می‌گوید.

جشن فراغت از مکتب لیسه در سویدن به صورت ویژه برگزار می‌شود. فارغ تحصیلان به صورت سنتی با پوشیدن کلاه‌ سفید، لباس‌های مفشن و برگزاری مراسم ویژه پایان یکی از طولانی ترین دوره‌های تحصیلی شان را جشن می‌گیرند.

فردوس فلاح می‌گوید به عنوان فردی که در خارج از سویدن تولد شده است و زبان دوم اش سویدنی ست، تلاش زیاد نموده تا موفقانه اهداف خود را دنبال کند. اکنون او در نظر دارد وارد دانشگاه شود و در رشته طب (پزشکی) تحصیل کند.

او به بخش فارسی|دری رادیوی سویدن گفته است نگران این است که در آینده به دلیل نام دشوار و اسلامی که دارد نتواند به سادگی وارد بازارکار شود.

فردوس فلاح می‌گوید با این وجود توانسته است با شعار اینکه "من می توانم" بر مشکلاتی که در برابر یک کودک و اکنون نوجوان مهاجر قرار داشته غلبه کند. او از این‌که شماری تازه‌واردان انگیزه ضعیف برای پیشرفت دارند و فراگیری زبان سویدنی را بسیار دشوار عنوان می‌کنند انتقاد کرده است.


٠١:٥٥ - سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٥٥    /    تعداد نمایش : ٩٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج