پنجشنبه, 17 اُكتبر 2019
صفحه اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

سردرگمی نوجوانان پناهجو از قانون جدید اقامت تحصیلی در دبیرستان در سوئد

قانون جدید اقامت تحصیلی در دبیرستان

انتقادات از قانون جدیدی که به نوجوانان پناهجوی تنها به واسطه تحصیل در دبیرستان اجازه اقامت می‌دهد بالا گرفته است درحالیکه این قانون از ابتدای ماه آینده به اجرا درخواهد آمد.

بسیاری از نوجوانانی که منتظر جواب اقامت از اداره مهاجرت هستند یا از این اداره جواب منفی گرفته اند در حال حاضر مطمئن نیستند که بتوانند از این قانون برای تمدید اقامت خود استفاده کنند. رمضان یکی از این نوجوانان است. او در دبیرستان بولاند در اوپسالا درس می خواند، سه جواب منفی از اداره مهاجرت گرفته و می گوید که اگر این قانون شامل حالش شود از موقعیتی سخت رهایی می یابد.

رمضان بسیار مضطرب است و تا دو ماه دیگر باید به افغانستان برگردد. او درباره این قانون از طریق دوستانش و فیس بوک اطلاعاتی به دست آورده است اما هنوز چیز بیشتری در اینباره نمی داند.

محسن، نوجوان پناهجوی دیگری که همچنان منتظر دریافت جواب از اداره مهاجرت است از قانون جدید خبر ندارد. او می‌گوید: هیچ حسی به شنیدن قانون جدید ندارم چون دیگر برایم فرقی نمی‌کند. از وقتی که آمده‌ایم فقط شنیده‌ایم که قانون جدیدی آمده و تغییر کرده؛ اما موقعیت ما هیچ تغییری نکرده است.

به گفته عصمت فکرت، حامی نوجوانان پناهجوی تنها در دبیرستان بولاند در اوپسالا، قانون اخیر برای نوجوانان هم امید و هم سردرگمی ایجاد کرده چرا که بیشتر آنها باور کرده اند که می توانند به واسطه این قانون در سوئد بمانند. با اینهمه تفسیرهای مختلف از این قانون باعث سردرگمی شده است.

آنه رامبری، دبیرکل کانون وکلا نیز بر این باور است که از زمان ارائه لایحه دولت تا تبدیل آن به قانون برخی تغییرات در آن به وجود آمده که منجر به واضح تر شدن قانون شده است اما هنوز انتقادات بسیاری از جمله از سوی کانون وکلا به این قانون وجود دارد. او از این مساله که به نوجوانان و جوانان فرصت اقامت و ادغام در جامعه داده شود استقبال می کند اما به ماهیت این قانون انتقاد دارد.


٠١:٤٧ - سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٥٤    /    تعداد نمایش : ٨٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
Contacts us  / Map  / Home page / About us

 ID Skype :  Jahantahsil  / Telegram : @Jahantahsil /  Email: Jahantahsil@gmail.com