جمعه, 29 مه 2020
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.


  چاپ        ارسال به دوست

خانم انگلیسی‌ ایرانی‌-الاصل موسس یتیم خانه‌های هند:

خانم انگلیسی‌ ایرانی‌-الاصل موسس یتیم خانه‌های هند: حکم زندان من پاپوش مافیای محلی هندوستان است

نرگس اشتری در اصفهان بدنیا آمد و از ۴ سالگی مقیم انگلیس و سپس کانادا بود اما در سنین کودکی پدر و مادر خود را از دست داد. نرگس، ۶ سال پیش با یک فوق لیسانس مدیریت بازرگانی از کانادا به محروم‌ترین نقاط هند و سریلانکا سفر کرد و تحت تاثیر وضعیت بغرنج کودکان بی‌سرپرست این کشورها قرار گرفت و تصمیم گرفت زندگی خود را وقف کمک به این کودکان کند. خانم اشتری ۲۸ ساله، در طول مدت اقامتش در هند، سه مرکز برای نگهداری کودکان معلول و بی‌سرپرست در یکی از نقاط دورافتاده آن کشور دایر کرده بود از جمله خیریه «پریشان» Prishan به عشق کودکی که در یتیم خانه سریلانکا بزرگ کرده بود. اما پس از آنکه کودکی در جریان یک تور تفریحی با بقیه کودکان تحت سرپرستی وی غرق شد، پرونده‌ای با اتهام قتل غیرعمد علیه خانم اشتری به جریان افتاد و پس از ۲ سال جلسه‌های متعدد دادگاه و ممنوع الخروجی خانم اشتری، سرانجام دادگاه حکم به زندان وی داد.

به گزارش بی‌ بی‌ سی‌ خانم اشتری پاسپورت بریتانیایی نیز دارد، اما سفارت آن کشور در هند کمک خاصی به او نکرد. با این حال در ایران تلاش زیادی برای برجسته کردن گرفتاری نرگس بعمل آمد تا جایی که روز شنبه (۳ دسامبر/۱۳ آذر) محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در سفرش به هند با خانم اشتری دیدار کرد. به گفته حسن نوریان، سرکنسول ایران در حیدرآباد جلسه قرائت رای دادگاه ساعت ۱۴ عصر امروز (دوشنبه ۱۵ آذر) برگزار شد و متاسفانه علیرغم اینکه مستندات و مدارک خاص و متقنی علیه خانم کلباسی وجود نداشت، دادگاه محلی حکم به یکسال زندان و ۳۰۰ هزار روپیه جریمه نقدی برای نرگس کلباسی صادر کرد.
به گزارش میرور انگلیس خانم اشتری می‌گوید او قربانی باندهای مافیای محلی باج گیری و رشوه گیری شده است: "متاسفم اینگونه به من پاسخ سالها تلاش را میدهند. ما واقعا در این منطقه کار مفید کردیم و تاثیر گذار بودیم اما برخی‌ از قلدرهای محلی تا نام خارجی‌ و خیریه میاید و بوی پول به مشامشن می‌رسد دنبال اخاذی و رشوه میایند و پاپوش میدوزند. فکر کنید اگر بر من تبعه انگلیس این بلا را آوردند بر سر مردم بی‌ نام و نشان خود چه میکنند. اما من میدانم تنها نیستم. دوستان خوب من از همه دنیا حامی‌ من هستند و صدای مرا به دیگران خواهند رساند."

ایرانیان و سایر خیرین در سراسر جهان با تهیه طومار آنلاین (لینک) از نخست وزیر هند میخواهند که به آزادی خانم کلباسی کمک کند.
https://www.change.org/p/pm-narendra-damodardas-modi-we-urge-you-to-fight-for-the-rights-of-narges-k-ashtari

امیر-ادمین -جهان تحصیل


٠٢:٢٥ - شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ٤٨    /    تعداد نمایش : ١٣٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج