يكشنبه, 15 دسامبر 2019
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.


  چاپ        ارسال به دوست

هزینه‌های دانشگاه در سوئد

هزینه‌های دانشگاه در سوئد به ترک تحصیل یک دانشجوی ایرانی انجامید

دانشگاه‌های سوئد از ترم پاییز سال ۲۰۱۱ برای تمامی دانشجویان خارجی غیراروپایی پولی شد و تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس هزینه‌های متغیری را با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه در بردارد.

پولی شدن دانشگاه‌ها برای بسیاری از کسانی که قصد ادامه تحصیل در سوئد را داشتند خبر خوشایندی نبود. اما تأمین هزینه‌های دانشگاه حتی برای کسانی که تا حدی می‌توانند هزینه‌های روزمره خود را تأمین کنند، دشوار است.
بررسی‌های بخش خبری رادیو سوئد که در هفته گذشته منتشر شد، نشان می‌دهد که میانگین هزینه تحصیلی سالانه برای هر دانشجوی سوئدی یا اروپایی در سوئد، ۷۶۰۰۰ کرون است در صورتی که این هزینه برای دانشجوی غیراروپایی ۱۲۲ هزار کرون برآورد می شود.
این بررسی همچنین نشان می‌دهد که با وجود اینکه دانشجویان غیراروپایی از پنج سال پیش به این‌سو مجبور به پرداخت شهریه بوده‌اند، هیچ‌گونه بررسی در مورد برآورد هزینه‌ی آنها به عمل نیامده است. مطابق گزارش اداره امور دانشگاه‌ها، سال گذشته، دانشجویان غیر اروپایی در کل حدود نیم میلیارد کرون شهریه به دانشگاه‌های سوئد پرداخته‌اند.
در رابطه با این موضوع و مشکلاتی که در راه دانشجویان خارجی غیراروپایی برای پرداخت هزینه‌های دانشگاه وجود دارد، با کیمیا که ۲۸ سال سن دارد و با رویای ادامه تحصیل در دانشگاه سوئد از ایران به این کشور مهاجرت کرد، گفت‌وگو کرده‌ایم.

در این گفت‌وگو او در مورد پروسه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های سوئد توضیحاتی می‌دهد. در ادامه او دلایل اینکه چرا سوئد را انتخاب کرده است می‌گوید.

نگرانی تمدید ویزا در میان دانشجویان ایرانی نکته‌ای بود که کیمیا بر آن تأکید می‌کند. به گفته کیمیا، علاوه بر هزینه سنگین دانشگاه، مسئله تمدید ویزا نیز بر نگرانی دانشجویان می‌افزاید.


١٦:٥٨ - سه شنبه ٢٢ تير ١٣٩٥    /    شماره : ٤١    /    تعداد نمایش : ١٢٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج