جمعه, 29 مه 2020
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.


  چاپ        ارسال به دوست

پناهجویان دروغ می‌گویند؟

"اداره مهاجرت تصور می‌کند که همه پناهجویان دروغ می‌گویند؟

یکی از اعضای پانل این سمینار مورتن لوف‌بری حقوق‌دان و کارمند پیشین اداره‌ی مهاجرت بود. او در گفته‌های خود، تصویری تاریک از فرهنگ موجود در اداره‌ی مهاجرت ارایه کرد و گفت، عدم باور به مسایل پناهجویان و مهاجرین، فرهنگ غالب در میان کارکنان اداره مهاجرت است.

-در میان کارمندان و مدیران اداره‌ی مهاجرت این تصور غلط وجود دارد که آنها باید روند تعداد مهاجرین به سوئد را کاهش دهند. در حالی که این امر اصلا جزو وظایف این اداره نیست. آنها با بهانه‌گیری و جستجوی اشکال در پرونده‌های پناهجویان، سعی می‌کنند به هر قیمتی دلیلی برای دادن جواب منفی پیدا کنند که این امر بسیار ناخوشایند است. او مثالی برای مقایسه میان اداره مهاجرت و اداره راهنمایی و رانندگی که صادر کننده‌ی گواهینامه‌های رانندگی‌ست می‌آورد و می‌گوید یک افسر صدور گواهینامه اگر شخص امتحان دهنده شرایط رانندگی را داشته باشد، او را قبول می‌کند و هیچ توجهی به تعداد کسانی که قبلا گواهینامه گرفته اند نمی‌کند. اما اداره مهاجرت با گذاشتن حد و مرز برای تعداد پناهجویان، پروند‌ه‌ها را بدون در نظرگرفتن شرایط متقاضیان رد می‌کند.

مورتن لوف بری که خود سال‌ها در اداره مهاجرت کار می‌کرده، از اجرای قرارداد دابلین توسط اداره مهاجرت بسیار انتقاد دارد. قرارداد دابلین قراردادی میان کشورهای اتحادیه اروپاست که در آن آمده است که یک پناهجو باید در اولین کشور ورودی به اتحادیه اروپا، تقاضای پناهندگی کند.

مورتن لوف بری در ادامه می‌گوید که اداره مهاجرت هیچ نگاهی به مشکلات پناهجویان ندارد، آنها با استفاده از قرارداد دابلین، دسته دسته پناهجویان را از کشور بیرون می‌اندازند در صورتی که در این قرارداد آمده است که کشورها می‌توانند خود تصمیم بگیرند و سوئد مجبور نیست کودکان را به مثلا ایتالیا برگرداند.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در این پانل، مارتین مارم‌گرن افسر پلیس بود. او در گفته‌های خود، شغل پلیس را شغلی حساس و دشوار خواند. او وجود مشکلات رفتاری در میان نیروهای پلیس با مهاجرین را رد نکرد اما به ما گفت

-به نظر من پلیس نسبت به سی سال پیش بسیار پیشرفت کرده و تغییرات زیادی را می‌بینیم. هنوز راه زیادی تا کامل شدن داریم.

مارتین مارم‌گرن با مثال آوردن پروژه روا، پروژه پیدا کردن و اخراج مهاجرین فاقد مدرک از سوئد، که پلیس در اجرای آن بسیار با انتقاد روبرو شد گفت:

-خیلی از همکاران من این انتقادها را ناحق میدانستند چرا که دستوراتی که از دولت رسیده بود را اجرا می‌کردند. اما این پروژه، به اعتماد نیروی پلیس را در میان مردم بسیار ضربه زد.

یاسمن برومند، از انجمن سیاست مهاجرت حزب سوسیال دموکرات، در پایان ابراز امیدواری کرد که فرهنگی که در ادارات دولتی بر علیه پناهجویان است، از بین برود.


٠١:٠٣ - يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٣    /    شماره : ٣٥    /    تعداد نمایش : ١٨٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج