دوشنبه, 20 سپتامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 516 | بازدید امروز : 2005 | کل بازدید : 19236568 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > نروژ > جامعه نروژی 
جامعه نروژی
با درودی دیگر به دوستان همراه جهان تحصیل.یه روز دیگه در خدمت شماهستیم تا با جامعه نروژی بیشتر آشنا شیم.پیش به سوی نروژ:

 

جامعه نروژيی


ارزش های نروژی ریشه در آرمان های برابری دارد و نروژ یک کشور با وضعیت رفاهی پیشتاز است. آزادگی ، برابری و حقوق برابر،ارزشهای مهمی است که هنگام تحصیل در نروژ آن را تجربه خواهید کرد.

Stortinget
ساختمان پارلمان در اسلو استورتینجت. عکس: دادرو.

دموکراسی ، عدالت و وضعیت رفاهی

نروژ یکی از توسعه یافته ترین دموکراسی ها و کشورهای مشروطه در جهان به حساب می آید.نروژ یک کشور دموکراسی پارلمانی است.احزاب اصلی سیاسی به سه حزب تقسیم می شوند: یک جناح چپ مرکز از حزب کارگر نروژ ، حزب چپ سوسیالیست و حزب سرخ. گروه مرکزی  متشکل از حزب مرکز ، از حزب مردم مسیحی، حزب لیبرال و حزب سبز تشکیل شده است. و جناح راست مرکزی متشکل از حزب محافظه کار و حزب پیشرو. پارلمان نروژ Stortinget نام دارد که اعضای آن هر چهار سال یکبار انتخاب می شوند.

رئیس دولت نروژ از سال 1991 تاکنون پادشاه هارالد پنجم بوده است. او هیچ قدرت سیاسی ندارد ،اما وظایف تشریفاتی را انجام می دهد و عموماً نماینده محبوب و فرومایه مردم نروژ است.

The King of Norway and painter Anne Vistven. Photo: Stortinget
پادشاه نروژ و نقاش آن ویستون. عکس: Stortinget.

ارزش های نروژی ریشه در آرمان های برابری دارد. بیشتر نروژی ها به توزیع برابر ثروت اعتقاد دارند و معتقدند همه باید فرصت های برابر داشته باشند. نروژی ها به طور کلی اعتماد بالایی به دولت دارند و اعتقادشان به دولت رفاه است. نروژ  یک کشور مرفه نامیده می شود زیرا دولت ، چه فدرال و چه محلی ، مسئولیت اصلی رفاه شهروندان خود را بر عهده دارد.
دولت رفاه نروژ عمدتا توسط مالیات و عوارض پرداخت شده توسط ساکنان آن تأمین می شود.

نروژ قطعاً جزئی از اروپا است ، اما عضو اتحادیه اروپا نیست . با این حال ، این کشور در همه چیز از تجارت و اقتصاد ، از طریق توافق نامه منطقه اقتصادی اروپا (EEA) ، گرفته تا آموزش و تحقیقات - به عنوان مثال از طریق برنامه Erasmus + کاملاً در جامعه اروپا یکپارچه شده است. نروژ همچنین در توافقنامه شینگن شرکت می کند ، سفر به نروژ سفر به سایر کشورهای شینگن را آسان می کند.

برابری و غیررسمی بودن

آزاد بودن ، برابری و حقوق برابر- مانند برابری اقتصادی ، اجتماعی و جنسیتی - برای بسیاری از نروژی ها ارزشهای مهمی است. همچنین این یک واقعیت ثابت است که افراد دارای چالش های جسمی و روحی باید از حقوق برابر برخوردار شوند و با آنها به همانند احترام با افراد دیگر رفتار شود. طبیعتاً دانشجویان بین المللی نیز از این ارزش ها و حقوق بهره مند می شوند. این تنها یکی از دلایل بسیاری برای تحصیل در نروژ است.

به عنوان مثال ، روابط همجنسگرایان از سال 1972 قانونی بوده است و همین زوج های هم جنس گرا از سال 2009 قادر به فرزندآوری و ازدواج با هم شدند.

Papapperm
کودک در آغوش پدر . عکس: جاش ویلینک

ارزشهای برابر ریشه در دولت رفاه از بسیاری جهات در سراسر جامعه نروژ تجلی می یابد. تلاش های سیستمی انجام می شود تا زنان و مردان در هنگام تحصیل و دستمزدها برابر باشند. این قطعاً نقش نروژی مرد را به عنوان پدر تغییر داده است.

در نروژ سهمیه مرخصی پدرانه وجود دارد ، به این ترتیب پدران مجبورند هفته های معینی از مرخصی والدین را بگذرانند ، همچنین می توانند زمان بیشتری برای تعطیلات در کنار فرزندان خود داشته باشند. این امر به ترکیب مشاغل و خانواده كمك كرده است. با این وجود ، هدف برابری کامل باقی مانده است.

غیررسمی بودن در جامعه نروژی بسیار گسترده است. عناوین رسمی و موقعیت اجتماعی به طور معمول به معنای این نیست که شخص باید متفاوت از مرد در خیابان مورد توجه قرار گیرد. به عبارت دیگر ، اگر استاد خود را به اسم اول صدا بزنید ، کاملاً در حد استانداردهای رفتاری "عادی" هستید. به عنوان یک دانشجو احتمالاً با استاد خود رابطه دوستانه برقرار خواهید کرد و این امر به کار خود ادامه می دهد ، تا جایی که خوردن ناهار با رئیس خود چیز عجیبی نیست.

امیر علی / تیم دانشجویی جهان تحصیل

تحصیل،زندگی،کار در نروژ

 

Flag Counter