دوشنبه, 20 سپتامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 576 | بازدید امروز : 2118 | کل بازدید : 19236681 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > سوئد > یادگیری زبان سوئدی 
یادگیری زبان سوئدی

یادگرفتن زبان سوئدی شرطی برای به‌دست آوردن شهروندی:

امتحان زبان سوئدی برای اهدای شهروندی اجرایی می‌شود، این موضوع در توافقات بین احزاب بورژوایی و دولت یادداشت شده‌است. اینکه این امتحان چگونه و در چه میزانی باشد تا هنوز مشخص نیست.

از سال ۲۰۰۲ به این‌سو حزب لیبرال خواهان اخذ امتحان زبان سویدنی از خارجی‌تباران برای دریافت شهروندی است، اکنون دولت نیز روی این اصل موافقت کرده ولی کارشناسان انتقاد می‌کنند که تا هنوز چارچوبی برای این قانون تعیین نشده‌است. گولان افشی، سخنگوی حزب لیبرال در امور ادغام مهاجرین در جامعه، به این باور است که آزمایش زبان موضوع شهروندی را معتبرتر می‌کند.

- یادداشتن زبان قدرت است، اگر فرد زبان کشوری را که در آن زندگی می‌کند را نداند، هم از نگاه بازارکار و هم از نگاه اجتماعی برایش دشوار خواهد شد.

در مورد نحوه و محتوای آزمایش زبان، گولان افشی به این باور است که بررسی انجام یابد و چارچوب این قوانین تعیین شود.

امید ابراهیمی از استکهلم در مورد این قانون خوشبین است ولی او خواهان استثنائاتی در این زمینه است:

- در این قانون مرز سنی تعیین شود، افرادی که بیماری دارند و یا توانخواه هستند و یا مادران و پدران ما که سن شان بالاست و در گذشته درس نخوانده‌اند، باید از این آزمایش زبان مستثنی شوند.

گولان افشی معتقد است که در این قانون چنین استثنائاتی گنجانیده شود، ولی پژوهشگران زبان به این باورند که روشن نیست در چه میزانی باید فرد زبان بلد باشد که بتواند در یک جامعه فعالیت کند. ماریا ریدیل از دانشگاه استکهلم می‌گوید:

- دانش زبانی اهمیت دارد ولی مشکل در جایی دیگری است. کیفیت تدریس زبان سویدنی برای خارجی‌ها، اس اف ای، را باید بهتر کرد. او اضافه می‌کند: اخذ امتحان زبان سویدنی مشکلات موجود را حل نمی‌کند.

در برخی از کشورهای دیگر اروپایی نیز امتحان زبان برای به‌دست‌اوردن شهروندی اخذ می‌شود و میزان سختی و یا آسانی آن وابسته به سیاست پناهنده‌پذیری کشورها می‌شود.

توافتنامه جدید بین احزاب بورژوایی و دولت روی این نکته تاکید می‌کند که یادگرفتن زبان سویدنی برای دریافت شهروندی حتمی است، در حالیکه زمان پروسه ادغام اجتماعی را کوتاه کرده‌اند و شرکت در صنوف یادگیری زبان سویدنی را اجباری کرده‌اند.

 

بخش سوئد- جهان تحصیل
تحصیل در سوئد

 

Flag Counter