دوشنبه, 20 سپتامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 686 | بازدید امروز : 2008 | کل بازدید : 19236571 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > اوکراین > خوبی و بدی تحصیل در اوکراین 
خوبی و بدی تحصیل در اوکراین

مزایای تحصیل در اوکراین،معایب تحصیل در اوکراین

سلام مجدد، تحصیل در خارج از کشور یکی از دغدغه های دانشجویان ایرانی شده است و بسیاری از محصلان و دانشجویان ایرانی تصمیم دارند تا تحصیلات خود را در یک دانشگاه خارجی ادامه دهند. یکی از مواردی که باید همگی متقاضیان تحصیل در خارج به آن توجه کنند آشنایی کامل با شرایط تحصیلی و زندگی در این کشورهاست. ساعدنیوز به دلیل اهمیت آشنایی با محیط های آموزشی در کشورهای خارجی در سری مقالات خود به بررسی کشورهای مختلف از این دیدگاه می پردازد. در این مقاله مزایا و معایب تحصیل در کشور اوکراین بررسی شده و جوانب مختلف آن مورد کنکاش قرار می گیرد.

مزایا و معایب تحصیل در کشور اوکراین  

اوکراین کشوری است که در لبه مرزی اروپا قرار گفته است و متاسفانه در چند سال اخیر درگیر جنگی بود که شرایط را برای تحصیل و زندگی در این کشور سخت تر می کرد. البته شرایط امنیت اجتماعی و زندگی در این کشور رو به بهبود و بازگشت به روزهای آرامش خود می باشد.

دانشگاه های اوکراین از اعتبار جهانی خوبی برخوردار هستند و خیلی از دانشگاه های در حال فعالیت در این کشور در ایران و توسط وزارت علوم ایران مورد تایید می باشند. البته باید در این موضوع دقت شود چون بعضی از دانشگاه های اوکراین مورد تایید وزارت علوم ایران نیستند. باید دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید و از اعتبار آن در ایران اطمینان حاصل کنید.

شرایط تحصیلی در کشور اوکراین آسان می باشد  و شرط سنی ورود بین مقاطع مختلف حداقل 17 سال و حداکثر 38 سال می باشد. افراد بالا 31 سال برای پذیرش در دانشگاه های اوکراین باید حتما یا مدرک فوق دیپلم داشته باشند و یا مدرک لیسانس ارایه دهند. همچنین برای ورود به مقاطع کارشناسی نیاز به داشتن دیپلم دارید اما نوع دیپلم شما در انتخاب رشته مورد نظر ملاک نیست و شما با هر نوع دیپلمی می توانید در هر رشته مورد نظر خود از قبیل پزشکی و مهندسی ادامه تحصیل دهید. البته قبل از ورود به دانشگاه  باید دروه مقدماتی پاتفک را گذرانده و بعد از آن متقاضی می تواند بدون دادن امتحان ورودی وارد دانشگاه شده و به تحصیل رشته مورد علاقه خود بپردازد.

بسیاری از دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی نیز برگزار می شوند و دانشجو باید مدرک معتبر زبان را مانند IELTS آکادمیک ارایه دهد. هزینه های تحصیلی در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی ارزانتر بوده و هزینه های زندگی نیز کمتر است که می تواند مزیتی برای دانشجویان خارجی باشد.

در نهایت با آگاهی کامل از شرایط زندگی و شرایط تحصیلی می توانید کشور مورد نظر خود را برای تحصیل انتخاب کنید. به دلیل اهمیت موضوع تحصیل در خارج  جهان تحصیل در این مقاله به بررسی مزایا و معایب تحصیل در کشور اوکراین پرداخته و در آینده کشورهای دیگر دنیا را نیز بررسی خواهد کرد.

جهان تحصیل/ بخش اوکراین-پویا

 

Flag Counter