دوشنبه, 20 سپتامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

 •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
 •            ID Skype :      Jahantahsil     
 •            Telegram :   @Jahantahsil     
 •        Whats app: +46-765196808     
 •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 718 | بازدید امروز : 2137 | کل بازدید : 19236700 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > اوکراین > کار در اوکراین 
کار در اوکراین

کار در اوکراین،کار کردن همزمان با تحصیل،کار کردن بعد از تحصیل در اوکراین ؟

معمولا سوالات متعددی در ذهن متقاضیانی که قصد کار پاره وقت در کشور اوکراین را دارند مطرح می گردد که این سوالات مواردی نظیر: آیا امکان کار پاره وقت دانشجویی در ضمن تحصیل در اوکراین وجود دارد؟ ساعات کار دانشجویی در کشور اوکراین چه میزان است؟ دستمزد در نظر گرفته شده برای هر ساعت کاری چقدر است؟ کارهای دانشجویی در نظر گرفته شده برای دانشجویان کدام است؟ شرایط کار دانشجویی برای دانشجویان چگونه است؟ آیا دانشجویان با کار در حین تحصیل در اوکراین می توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند یا خیر؟ و چرا های بسیار زیادی ؟ 
به طور کلی مبحث کار در حین تحصیل در اغلب کشورها از جمله کشور اوکراین با محدودیت ها و قوانینی روبرو می باشد. لذا کوشش ما در این مقاله بر این است که اطلاعات کافی در این زمینه را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. 

کار در حین تحصیل یا همان کار دانشجویی بسیار مورد توجه متقاضیان عزیز ایرانی می باشد. حتی در کشور ارزانی مانند اوکراین که هزینه های تحصیل، خوابگاه و خوردوخوراک بسیار ارزانتری نسبت به ایران دارد داشتن کار دانشجویی میتواند یک گزینه مناسب برای تعدیل هزینه باشد. در اوکراین برای آنکه شخص بتواند کار در حین تحصیل داشته باشد باید مجوز کار بگیرید. این مجوز به دانشجویان خارجی که در دانشگاه های دولتی بصورت تمام وقت درس میخوانند اعطاء میشود. بدین سبب دانشجویان در حین گذراندن دوره پاتفک نمی توانند مجوز کار بگیرند و کار کنند.

قانون کار در اوکراین

 • دانشجویان بین المللی برای کار ضمن تحصیل در اوکراین نیاز به مجوز کار و یا اجازه اقامت به کار رسمی در اوکراین را دارند .
 • دانشجویان برای اعمال مجوز کار باید به هیئت پلیس (The Police )و گارد مرزی (Border Guard Board ) اوکراین مراجعه کنند .
 • دانشجویان برای کار ضمن تحصیل در اوکراین باید تاییدیه کتبی از موسسه آموزشی که در حال تحصیل در ان دانشگاه یا کالج هستند ،ارائه دهند.
  – حداکثر مدت اعتبار مجوز کار دانشجویی مدت اعتبار اجازه اقامت در اوکراین  است.
  – برنامه های کاربردی پردازش  برای مجور کار ضمن تحصیل در اوکراین حدود ۱-۲ ماه طول می کشد.
 • ساعات کاری ضمن تحصیل در اوکراین برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته می باشد و برای مقاطع دکترا دانشجویان مجاز به ۳۰ ساعت کار ضمن تحصیل در اوکراین هستند.
 • ساعات کاری به صورت تمام وقت در اوکراین ۴۰ ساعت می باشد .با توجه به قانون کار در اوکراین  ساعات کارتمام وقت   ۵ روز در هفته با ۲ روز تعطیلی  (۴۰ ساعت در هفته) است.بعضی  شرکت ها و سازمان ها در اوکراین به  مدت ۶ روز در هفته کار با ۱ روز تعطیلی  می باشد ، اما تعداد کل ساعات کار همان (۴۰ ساعت در هفته)  می باشد.

در جولای سال ۲۰۱۶، متوسط حقوق در کیف برای مشاغل تمام وقت  ۳۰۰-۴۰۰ دلار در هر ماه بوده است. در سال ۲۰۱۵، حقوق متوسط در اوکراین در حدود ۲۰۰ دلارتا  ۲۵۰ دلار در هر ماه بوده است .به تبع مشاغل تمام وقت در اوکراین میزان حقوق در اوکراین برای کار ضمن تحصیل در اوکراین ۱۰۰ -۱۵۰ دلار در هفته می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ مجوز کار

- تکمیل فرم تقاضا

دو قطعه عکس رنگی 4*3

- گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه محل تحصیل

کپی پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

کپی ویزای تحصیلی

گواهی عدم سوء پیشینه در اوکراین

گواهی سلامت شامل عدم اعتیاد و عدم ابتلا به ایدز و هپاتیت

پیشنهاد یا قرارداد شغلی

پروسه صدور مجوز کار در اوکراین بین یک تا دو ماه زمان میبرد. این مجوز توسط پلیس مهاجرت صادر می شود. میزان ساعت کاری استاندارد در اوکراین 40 ساعت در هفته است که ساعات کاری یا 8 صبح تا 5 بعد از ظهر یا 9 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد. متوسط حقوق در کشور اوکراین حدود 450 تا 500 دلار در ماه است پس دانشجویان خارجی می توانند حقوقی در حد 250 تا 300 دلار در ماه داشته باشند.

مشاغل پاره وقت برای دانشجویان بین المللی در اوکراین

هنگامی که دانشجویان بین المللی به کار ضمن تحصیل  در اوکراین مشغول می شوند ،ممکن است کار پاره وقت در پرداخت هزینه های اضافی و یا فعالیت هایی برای اوقات فراغت و سفر که به غیر از مخارج  بودجه خود بوده است، کمک شایانی داشته باشد.  بسیاری از دانشجویان بین المللی در طول مطالعات خود به دنبال اشتغال در اوکراین و یا هر کشور خارجی دیگری هستند. در حین  جستجوی  شغلی  مناسب، مهم است  چند نکته  را به خاطر داشته باشید ، مانند قوانین موجود در کشور خود دانشجو و کشورهای مختلف برای کار در ضمن تحصیل .  بنابراین این نکته  مهم است  این قوانین  را قبل از درخواست کاررعایت فرمایید. نکته مهم دیگری که باید رعایت کنید  تحصیلات و شیوه زندگی خود شما است برای کار ضمن تحصیل در اوکراین  هرگز نباید تحصیلات خود را قطع کنید.

یک کار خوب برای دانشجویان بین المللی  در تمام کشور های خارجی از جمله اوکراین بایدویژگی های زیر را دارا باشد:

 • مناسب سبک زندگی دانشجویان بین المللی  است (مشاغل پاره وقتی که زمان کافی برای دوره های تحصیل دانشجو با ارائه ساعت کار انعطاف پذیری داشته باشد).
 • مهارت های زبان دانشجوی بین المللی را  قوی تر کند(برای دانشجویان بین المللی که به زبان مادری صحبت می کنند ).
 • شغل مورد نظر برای ادغام دانشجو یان بین المللی به فرهنگ جدید تاثیر گذار باشد.( کمک به سرعت ادغام قرهنگ دانش آموز به فرهنگ جدید و دیدار با دوستان جدید.)
 • در حالت ایده آل، ارائه برخی از تجارب کاری و باز کردن فرصت های شغلی برای  آینده باشد.

لیستی  از برخی از بهترین مشاغل پاره وقت برای دانشجویان بین المللی

کار در دانشگاه

کار در محوطه دانشگاه یکی از محبوب ترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی است. در برخی از کشورها، مانند ایالات متحده آمریکا، این تنها  راه برای کار ضمن تحصیل  دانش آموزان بین المللی است. بسیاری از مشاغل مختلف در محوطه دانشگاه از کار در کافه تریا،تا کار در  مراکز کامپیوتری  وجود دارد. یکی دیگر از فرصت  شغلی در دانشگاه کار برای اتحادیه دانش آموزان است .  فرصت خوبی برای درگیر شدن در مسائل جاری و کمک به دانش آموزان دیگر در دانشگاه است. البته بسته به اتحادیه و ماموریت خود دانشجو می باشد ، شما ممکن است توانایی  کمک به دیگر دانشجویان بین المللی برای ارائه تجربیات خود در دانشگاه داشته باشید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، کار در محوطه دانشگاه به شما کمک خواهد کرد تا با افراد جدید  ملاقات داشته باشید، یا در بهبود مهارت های زبان خود و برخی از تجربه ها ارزشمند است. شما احتمالا زمان بیشتری را با دوستان خود در دانشگاه صرف می کنید . بسیاری از دانشجویان در محوطه دانشگاه کار می کنند.

یکی از نقاط ضعف کار در محوطه دانشگاه این است که کار در دانشگاه معمولا بسیار رقابتی است. بسیاری از دانشجویان بین المللی و داخلی که مایل به کار پاره وقت ضمن تحصیل  هستند ، این مهم است که برای دریافت مصاحبه آمادگی داشته باشند   و شور و شوق زیادی را از خود نشان دهند حتی اگر نوع کار هیجان انگیز نباشد.

رستوران ها و کافه

فرصت های شغلی بسیاری در کافه ها، رستوران ها در شهرها و شهرستانها اطراف آن وجود دارد، و این ممکن است ساده ترین راه برای پیدا کردن کار ضمن تحصیل در اوکراین برای دانشجویان بین المللی باشد .رستوران ها همیشه برای کمک بیشتر به دنبال دانشجویان هستند ، بنابراین شانس پیدا کردن یک کار نسبتا راحتی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. شما می توانید بسته به تجربه و مهارت خود به عنوان یک خدمتکار، کارکنان و یا حتی در آشپزخانه کار کنید.

این فرصت شغلی به دانشجویان بین المللی  کمک خواهدکرد  تا به بهبود مهارت های زبان و دیدار با دوستان جدید بپردازند.

بزرگترین نقطه ضعف کار در رستوران ساعات فعالیت دانشجویان  است  به دلیل اینکه اکثرا کار در رستوران ها در ساعات شب می باشد. و بسیار طاقت فرسا می باشد، به خصوص اگر شما از صبح زود در  سخنرانی یا سمینارها به عنوان بخشی از دوره دانشجویی شرکت کنید. گاهی اوقات، برای  شیفت شب امکان ترک تحصیل نیز وجود دارد .

مراکز تماس(بازاریابی )

برخی از دانش آموزان بین المللی در مراکز تماس کار پیدا می کنند. این گزینه  انتخاب خوبی برای کسانی که ارتباط دوستانه دارند و مایل به توسعه مهارت های زبانی خود هستند . بر خلاف بسیاری از دیگر فرصت های شغلی پاره وقت برای دانشجویان بین المللی، تماس با  مراکز می تواند پرداختی خوبی برای دانشجویان داشته باشد. این نکته مهم است که  دانشجو  به دنبال کاری باشد  که به طور قابل توجهی می تواند به بودجه شما کمک  کند. همچنین، شغل مرکز تماس  طاقت فرسا نیست، اگر دانشجویان کار در مجیط اداری را ترجیح می دهند.

از سوی دیگر، کار در یک مرکز تماس می تواند خواهان زیادی داشته باشد . به طور متوسط دانشجو نیاز به داشتن مهارت های ارتباطی عالی و مهارت های بالا زبان دارد . مشکلات از موقعیت مراکز  تماس به طور چشمگیری متفاوت است، برای مثال فروش تلفنی در میان فرصت های  شغلی تحت فشار هستند، اما آنها اغلب کمیسیون از  هر فروشی را اخذ می کنند ، بیشتر برای تقویت درآمد خود می باشد . کار در یک مرکز پشتیبانی مشتریان نیاز به دانش بسیار بالایی از محصولات، خدمات و شرکت شما برای کار مورد نظر دارد.

کارآموزی

امکان پیدا کردن کارآموزی در  یک شرکت مربوط به رشته تحصیلی خود برای دانشجویان امکان پذیر است  .  کارآموزی به دانشجویان فرصت کسب تجارب مورد نیازبرای رشته های مرتبط تحصیلی  را باز می کند البته بسته به کشور و رشته تحصیلی شما دارد . کاراموزی این امکان را برای دانشجو فراهم می کند تا در همان شرکت استخدام شود .  در هر صورت، کارآموزی به شما فرصت زیادی  از تجارب  مرتبط  به رشته تحصیلی خود را می دهد ، بنابراین شما می توانید آن را به عنوان یک فرصت شغلی و به دست آوردن تجربه ارزشمند در این زمینه ببینید . بسته به شرایط، امکان پرداختی حقوق و مزایا برای دانشجو  وجود دارد.

داوطلبانه

فرصت های داوطلبانه متعدد دانشجویان بین المللی می تواند فرصت خوبی برای به  دست آوردن تجارب  و ملاقات با افراد جدید باشد. انجام کار داوطلبانه یکی از فرصت های شغلی با ارزش  و جالب است . یکی از بزرگترین مزایای استفاده از موقعیت های موجود کار داوطلبانه طیف گسترده ای ازآن است. کارهای  متنوعی برای داوطلبان وجود دارد،بسیاری از شرکت ها و سازمان به دنبال دانشجویان داوطلب می گردند، بنابراین گزینه مناسبی  برای به دست آوردن برخی از تجارب بسیارمفید برای دانشجویان بین المللی است . داوطلب می تواند تجربه کاری  و CV  متنوعی بدست بیاورد.مشکل اصلی کار داوطلبانه نداشتن حقوق پرداختی است .

 

 

Flag Counter