سه شنبه, 28 سپتامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7587 | بازدید امروز : 26853 | کل بازدید : 19653713 | بازدیدکنندگان آنلاين : 4 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > سوئد > گواهینامه رانندگی در سوئد 
گواهینامه رانندگی در سوئد

راننده ی محترم به سوئد خوش آمديد!

درود بر شما دوستانی که متقاضی ورود به سوئد هستید و مصالح لازم رو از واسه آمادسازی خودتون جمع آوری میکنید ..

قبل از هر چیزی لازم میدونم که بهتون بگم واسه ورود به هر کشوری اگر آشناییت خلاصه شده ای از فرهنگ و قانون اون کشور بدونبد خیلی راحت تر و بدون استرس میتونید هدفتون رو دنبال کنید.

  • خوب اکثر دوستانی که به کشور سوئد ورود میشوند باید بسیار قانون مند رفتار کنند تا دچار مسائل حاشیه نشن و خودشونو گرفتار قانون نکنند.

در این پست شما رو با قوانین رانندگی در سوئد آشنا میکنیم که  تمامی اطلاعات برگرفته از وبسایت اداره ترابری در سوئد هستش..


  •  بخشی از اطلاعات لازم و مقررات مهم ترافيکی سوئد


کمربند ایمنی

بستن کمربند ايمنی طبق قانون در سوئد اجباریست. سرنشينان يک خودرو در کليه ی صندلی های آن, چه اتومبيل و چه کاميون بارکش, موظف به بستن کمربندايمنی هستند. تعداد مسافرها در يك ماشين، نبايد بيشتر از تعداد جاهای نشستنی كه در ان وجود دارد، باشد. راننده موظف است که تسهيلات استفاده از کمربند ايمنی جهت سرنشنيانی که سنشان کمتر از 15 سال است, فراهم نمايد. در صورت مسافرت با اتوبوسی که مجهز به کمربند ايمنی است, مسافر موظف به استفاده از آن می باشد.

کودک در اتومبيل

کودکی که قدش کوتاه تراز 135 سانتيمرباشد، می بايد هنگام سواری در اتومبيل از کمک وسايل مخصوص ايمنی استفاده كنند. صندلی مخصوص   bilbarnstol ( صندلی ويژه ی کودکان ) babyskydd ( اين وسايل از جمله عبارتند از حفاظ ويژه ی نوزادان که برحسب قد تنظيم شده باشد، استفاده کند. وسيله ی  bälteskudde  ( و يا کوسن های کمربند دار )  bältesstol( کمربند دار ايمنی می بايد همراه و يا به جای کمربند ايمنی استفاده شود. اين وسايل را بايد بطور صحيح و طبق دستورالعمل نصب نمود. از نشاندن کودک در صندلی ايربگ دار اکيدا خوداری کنيد.

کلاه خود ايمنی دوچرخه
در سوئد کودکانی که سن آنها کمتر از 15 سال است, هنگام دو چرخه سواری موطفند که بر طبق قانون از کلاه خود ايمنی استفاده کنند. اين قانون شامل دوچرخه سواری کودک به تنهايی, همراه بزرگسال و يا در اعرابه های يدک ويژه می باشد. اگر هنگام دوچرخهسواری، كودكی همراه شما باشد، شما مسئول هستيد  كودك كلاهخود ايمنی را داشته باشد.

سرعت

حداقل سرعت مجاز در سوئد 30 کيلومتر و حداکثر 120 کيلومتر در ساعت است. راننده بايد هميشه سرعتش را با وضعيت هوا و جاده تطبيق دهد. جهت هشدار به رانندگان و برای خودداری از سريع راندن, در بسياری از جاده ها تعداد زيادی دوربين های کنترل سرعت موجود است. رانندگی با سرعت غيرمجاز و سريع منوط پرداخت جريمه ی سنگين و نيز امکان باطل کردن  گواهينامه از سوی پليس خواهد شد.

 

  • مجوزهای رانندگی صادر شده در خارج از EEA حداکثر تا یک سال معتبر است ، از تاریخ ثبت نام در اداره امور مالیاتی محلی. بعد از گذشت این یک سال ، باید مجوز رانندگی سوئد را بگیرید. مجوزهای رانندگی صادر شده در EEA تا زمانی که خود مجوز معتبر باشد معتبر است. قوانین سوئد در مورد نوشیدن و رانندگی بسیار سخت است؛ رانندگی در مستی هر دو غیرقانونی است و کاملاً غیرقابل قبول است.

 

استفاده از مشروبات الکلی

سوئد دارای قوانين بسيار سخت و مجازات سنگين در مورد مصرف مشروبات الکلی در و مقدار الکل در خون هنگام رانندگی است. مقدار الکل در خون که راننده را به رانندگی در حال مستی محکوم نکند 0,2 پروميل می باشد. در صورتی که مقدار الکل خون راننده بيشتر از 0,2 باشد و پليس راننده را بگيرد, جريمه ی نقدی اين تخلف بسيار سنگين است و نيز موجب اخذ گواهينامه و يا زندان خواهد شد. پليس در هر حال و موقعيتی و حتی فاقد از هرگونه امکان سوء ظن, حق دارد که از رانندگان امتحان الکل کند.

 برگرفته از .trafikverket.

تیم دانشجویی جهان تحصیل

تحصیل در سوئد

 

Flag Counter