سه شنبه, 28 سپتامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
آسیا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6586 | بازدید امروز : 25788 | کل بازدید : 19652648 | بازدیدکنندگان آنلاين : 4 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > آسیا > مالزی  > دانشگاه UTM 
دانشگاه UTM

Teknologi Malaysia - UTM

سلام به بازدیدکنندگان جهان تحصیل

دانشگاه UTM در سال 1930 ؛ و در قالب يك مدرسه تكنيكي ممتاز تاسيس شد و در سال 1946 به رتبه دانشکده ترفيع پیدا کرد. پس از دو دهه تبديل به يک آکادمی تكنولولوژي و سپس در سال1975 موفق به اخذ رتبه دانشگاه شد. نخست وزير پيشين اين كشور دكتر مهاتير محمد اين دانشگاه را به عنوان دانشگاه كاشف لقب داده است .. UTM در سال 2002 تنديس MSC دريافت نمود. UTM با 30 سال تجربه داراي بيش از 80000 فارغ التحصيل در مقطع كارشناسي و 3000 فارغ التحصيل در مقطع كارشناسي ارشد و دكتراست .

UTM در جنوبي ترين قسمت شبه جزيره مالزيست که داراي دو كمپ يكي در ناحیه جنوبی این کشورمنطقه جوهور كه به فاصله سه ساعت از کوالالامپور واقع شده است وداراي مساحتي بالغ بر18 هكتار است.کمپ کوالا را به عنوان اینترنشنال کمپ و مرکز اصلی دانشکده های IBS)internationa business school) و دانشکدهای دیگری مثل:Razak School of Engineering and Technology مینامند.مجموعا مساحت و امکانات کمپ کوالالامپور 1/10 کمپ جوهور هست.

شهرت و آوازه اين دانشگاه در رشته هاي مهندسي و تكنولوژيست . UTM با شهرتي جهاني با اهدافي چون نوآوری آموزشی و تحقيقاتی و تخصصهايي در زمينه گسترش خلاقيت منابع انساني وابتكار در فن آوری و گسترش و بالا بردن زمینه علمي مهندسي وتكنولوژي و معماري تاسيس شد .

رنک مهندسی کامپوتر وآیتی این دانشگاه 166 و دانشکده ای بی اس دومین دانشکده مدیریت مالزی هست.

فقط دانشجوهای  ایرانی تحصیلات تکمیلی این دانشگاه  نزدیک 2000 نفرند وحدود 4500 دانشجوی تحصیلات تکمیلی اینجا هست .

UTM از لحاظ امکانات و کتابخانه حرف اول تو مالزی میزنه و کتابخونش از دانشگاه های تاپ دنیا کم نداره.

جوهور در فاصله 350 كيلومتري كوالالامپور واقع شده ,شما با  اتبوس 3.5 ساعت راه هست و با هواپیما نیم ساعته میتونید تویفرودگاه جوهور فرود بیاین.نهایتا با تاکسی از کوالا میتونید 2 ساعته به اینجا برسید.

امکانات ورزشی :ایجا پیشرفته ترین و بهترین امکانات ورزشی رو توی دانشگاههای مالزی داره و به خاطر وسعت بالای این کمپ شماهرنوع امکانات ورزشی رو میتونید توی کمپ استفاده کنید.

خوابگاه :

در مورد خوابگاه ها اینجا 5 بلوک کامل خوابگاهی فقط اتاقهای تک نفره برای پسرا داره که فعلا شبی 5 رینگیته با دسترسی اینترنت.اتاقای دبل و یا سوئیتی هم داخل کمپ هست که شبی 5 تا 7.5 رینگیت هم داره.خوابگاههای متاهلین جداست که فعلا شبی 12 رینگیته وسوئیت اپارتمان کامل هستند.

این دانشکاه نیز مانند دیگر دانشگاه های مالزی دارای سه شیوه درس میباشد .

Taught Course

تحصیل با متد فقط گذراندن واحد کلاسی – این حالت تحصیل فقط اختصاص به مقطع کارشناسی ارشد دارد و دانشجویان می بایست حداقل 30 واحد کلاسی را در پایان تحصیل با معدل حداقل 3.00 تکمیل نموده باشند.

Research

تحصیل فقط با متد تحقیقاتی - این حالت تحصیل شامل مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می گردد و دانشجو می بایست هنگام اخذ پذیرش رساله تحقیقاتی یا پروپزال خود را مشخص نماید. جهت تحصیل با متد تحقیقاتی در هر مقطعی از سال می توان درخواست اخذ پذیرش نمود و دارای مهلت ثبت نام نمی باشد.

Combination of Taught Course and Research )mixed mode)

تحصیل با متد گذراندن واحد کلاسی و پروژه تحقیقاتی – در این حالت دانشجو می بایست حداقل 20 واحد درسی با حداقل معدل 3.00 و ارائه یک پروژه تحقیقاتی در طول یک ترم تحصیل را با موفقیت طی نماید.

  • هزینه رشته هایی که در KL تشکیل میشوند حدود 2 برابر رشته های موجود در johor میباشد .
  • توجه داشته باشید که ارشد در حالت Taught Course مانند ارشد در ایران بوده و دارای تز نیز میباشد و مورد قبول ایران نیز هست .

 

امیرعلی-فرزاد

  نوشتن نظر

تحصیل زندگی کار در مالزی
تحصیل،زندگی ،کار در هندوستان
تحصیل،زندگی ،کار در استرالیا

 

Flag Counter