سه شنبه, 28 سپتامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
آسیا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 12807 | بازدید امروز : 28984 | کل بازدید : 19655844 | بازدیدکنندگان آنلاين : 4 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > آسیا >  هند > مسکن دانشجویی در هند 
مسکن دانشجویی در هند

مورد توجه دانشجویانی که عازم سفر به کشور مورد نظر تحصیلشون هستند  به ویژه هندوستان   

 

سلام   به بچه هایی که پروسه ی اخذ پذیرششون  و ویزاشون به سلامتی به پایان رسیده   و الانم آماده یه سفر طولانی , دور از خانواده واسه هدف بزرگی که دارن شدن .

میخوام در این پست به مسائل مسکن دانشجویی که یکی از مهمترین ارکان زندگی در خارج از کشور هست . نکاتی را که خیلی مهم هست اشاره کنم که در هیج منبع اطلاعاتی یافت نمیشه  پس حتما توجه داشته باشید تا دچار مشکل نشید . و این قسمت از بخش زندگی رو که مسکن میباشد به هیچ وجه شوخی نگیرید و با یک جستجوی خوب ,صاحب نتیجه باشید.

دوستان با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور هند و متفاوت بودن فرهنگ این کشور با کشور عزیزمون  ایران, بسیاری از دانشجویان در ماههای اول ورود به این کشور دچار مشکل میشن که با توجه به قوانین حاکم بر کشور براحتی نمیشه مشکلات این سری از افراد را به نفع این دوستان حل و فصل کرد .

نکاتی که شما باید توجه داشته باشید :

1- در انتخاب مسکن و جستجوی آن به شدت دقت و حسابی وقت بزارید . نگید که چند ماه فعلن زندگی میکنم,  اگه خوشم نیومد , جامو عوض میکنم  .  یا اینکه بگید کشور غربته دیگه , همینم زیاده  ,  از سرم اضافیه    و از قبیل این حرفها که خودتونو قانع  میکنید تا بتونید به شرایط موجود عادت کنید مطمئن باشید اگه این تز رو پیش بگیرید به 30  روز نمیکشه که پشیمون میشید و یک مشکل  بزرگ واسه خودتون ,صاحب خونتون و شخص راهنماتون  که در  پروسه پیدا کردن خونه,  در روزهای اول راهنماییتون میکنه ,   ایجاد میکنید .    و آخر از همه , این مشکل برای خودتون میمونه , چون باعث بانیش خودتونید.    صاحب خونه با توجه به قانون حاکم بر اونجا زیر بار حرف شما نمیره  ,  اگه هم خیلی مرد باشه به شما اجازه میده  یک نفرو به جای خودتون بیارید و خونه رو به شخص دیگه ای تحویل دهید.  یعنی پول پیش خون رو به هیچ وجه قبل از به اتمام رسیدن مهلت قرارداد پس نمیده. راهنماتون با توجه به اینکه خواسته ی شما در چارچوب قانون نیست هیچ کمکی نمیتونه به شما کنه  و در نهایت با توقعاتی که در    ذهن خودتون میسازید ایجاد مشکل میکنید. پس تا مشکل واسه خودتون به وجود نیاوردید و دردسر درست نکردید   به مسائلی که گفتم حسابی  دقت کنید .    زندگی در غربت رو به شوخی نگیرید . -

2-  هزینه ی اجاره:   دوستان شما در هند میتونید خونه از 140,000 تومان در ماه پیدا کنید تا  تومان 800,000  . یعنی در بدترین شرایط تا بهترین شرایط میتونید انتخاب خودتونو جای بدید .  خونه ای که ایده آل یک فرهنگ ایرانی باشه  باید بالای 340,000 تومان مد نظر داشته باشید.  یه نکته ی مهم میخوام  بهتون بگم .تو تنها  چیزی که در این غربت نباید خساست به خرج بدید تو انتخاب خونست .  بسته به بودجه ای که واسه خودتون در ماه تعیین کردید سعی کنید بیشترین بخششو واسه خونتون هزینه کنید   .   حالا از من گفتن .   واسه این حرفم دلیل دارم   . چون شما بیشترین ساعت زندگیتونو در خونه  میگذرونید , خونه استراحت میکنید  , شب رو اونجا هستید,    محل نظافت شماست , یعنی اولین مقر شماست در غربت . مسئله ای  که خیلی به چشم میخوره اکثر افراد تو انتخاب خونشون, بعضی موقع ها میشه که واسه 40,000  تومان خساست میکنند  به جای انتخاب خونه ی  340,000  تومانی,   300,000 تومانی رو به خاطر 40,000 ارزونتر تومان انتخاب میکنند و دیگه به هیج مسئله ای توجه نمیکنند مثلا فکر میکنن که به این کار میگن صرفه جویی , عزیزان  این کار صرفه جویی نیست این بازی با یکی از پروسه ی زندگیتونه  که منجر به خیلی از مسائل میشه که غیر قابل جبرانه .  به  خودتون  احترام بذارید  ومکانی که حداکثر ساعات روزتون رو اونجا میگذرونید  با توجه به بودجه تعریف شده  وبهترین برنامه ریزی که دارید بهترین موقعیت برای شما باشد.

3- ساختار ساختمان سازی و نوع معماری در هند نسبت به ایران بسیار متفاوت میباشد و در بعضی مناطق کاملا به طور سنتی دیده میشه   . و شاید به چشم شما قشنگ نیاد .  این هند هست نه ایران و شما مهمان هستید و باید به فرهنگ و قوانین احترام و تابعیت داشته باشید و از فرصتی که واستون محیا شده به جای تزهای جدید از تزهای حاکم بر اینجا استفاده کنید و به تجربه ی خودتون بیافزایید . 

4-زندگی دانشجویی در ایران را با زندگی دانشجویی در غربت برابر در نظر نگیرید بلکه بسیار متفاوت تر از اون چیزی که در ذهنتون هست دیده میشه

5-  روابط شما با صاحب خونه: بازم یاد آوری میکنم شما مهمانید و تابع.  با مثال ,منظوره خودمو بیان میکنم .    فرض کنید شما صاحب یک آپارتمان در یکی از مناطق ایران هستید و در یکی از واحد های این آپارتمان زندگی میکنید . و تعدادی دیگر را به مستاجرها اجاره میدید.  انتظارتون از مستاجرها چیه؟ آیا خودتون رو مسئول اون قسمت نمیدونید ؟ اگه مستاجر نسبت به قوانین حاکم سرپیچی کنه عکس العمل شما چیه؟ برای ساعات ورود یا خروج  و نوع مهمانها قوانین خاصی در نظر نمیگیرید؟  آیا شخصی که دارای  فرهنگ آپارتمان نشینی نیست به عنوان مستاجر قبول میکنید؟ آیا از 2000 تومان اجاره ی خودتون گذشت میکنید؟ نه....  در صورت اجاره یکی از واحد ها به یک فرد خارجی که با فرهنگ ایرانی آشنا نیست چه میکنید؟ اصلا به خارجی اجاره میدید؟ بازم نه...   خوب این مسائل رو پیش مقدمه گفتم  که خودتونو جای صاحب خونه در نظر داشته باشید و در رابطه با هیج مسئله ای یک طرفه قضاوت نکنید.  خوب همین مسائل رو با توجه به قضاوت خودتون در این ور مرزها به خوبی اجرا کنید. که انشاالله دچار مشکل نخواهید شد.

یک خونه ی کاملا با معماری هند واستون میزارم که با نوع معماری هند آشنا بشید.

  عکس از امیر

قیمت روپیه 45 تومان در نظر کرفته شده است.

حتما  موارد فوق را رعایت کنید.

سعادت مند باشید.

امیر علی / تیم دانشجویی جهان تحصیل


تحصیل زندگی کار در مالزی
تحصیل،زندگی ،کار در هندوستان
تحصیل،زندگی ،کار در استرالیا

 

Flag Counter