سه شنبه, 28 سپتامبر 2021
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.


  چاپ        ارسال به دوست

فساد در سوئد - خبر جهان تحصیل
فساد اداری در سوئد،نروژ،دانمارک،فنلاند

فساد اداری مشکلی برای کشورهای اروپای شمالی

پخش شده måndag 18 november kl 14.39
سویدن و کشورهای دیگر اروپای شمالی از دیدگاه بین‌المللی کشورهایی تلقی می‌شوند که میزان فساد اداری خیلی اندک را دارند، ولی براساس سازمان بین‌المللی شفافیت، فساد اداری در این کشورها بیشتر شده‌است.

به باور سخنگوی سازمان بین‌المللی شفافیت، اولریک اوسهوود، اکنون این روند سیر جدیدی را به خود گرفته‌است.

- چیزی را که ما شاهد آن هستیم، متاسفانه این سیر در جهت نادرستی رفته‌است. چندین گزارش در مورد این‌گونه فسادها از سویدبانک و ایرکسون بیرون آمد و در هفته جاری می‌بینیم که چه اتفاقی با بانک اس ای بی می‌افتد.

در سال‌های گذشه، کشورهای اروپای شمالی با مشکلات زیادی فساد اداری روبه‌رو شده‌اند. دنمارک در صدر جدول شفافیتقرار دارد و سویدن و فنلند جایگاه سوم را مشترکاً نصیب شده‌اند.

- مدت طولانی در کشورهای اروپای شمالی فساد اداری اندک بود، ولی رسوایی‌های گسترده در سیستم بانکداری و برخی از شرکت‌های سویدنی و دیگر کشورهای اروپای شمالی که فساد اداری را صادر می‌کنند، این روند تغییر یافته‌است.
در سویدن فساد اداری در سطوح بالایی جامعه اتفاق می‌افتد.
- در ادارات دولتی فساد اداری وجود ندارد، این هم به دلیل بازبودن سیتسم به روی خبرنگاران است که می‌خواهند امور را بررسی کنند. برعکس این مشکل در بخش بانکداری، مالی و شرکت‌هایی که در خارج از کشور دفتر دارند بیشتر به چشم می‌خورد.


١٢:٢٥ - سه شنبه ٢٨ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٨٠    /    تعداد نمایش : ٥١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

Flag Counter